Dnes, 18:49
České Budějovice pokračují v obnově nádrže Bagr v městském parku Stromovka nedaleko centra města. Plánují nové koryto přivádějícího vodu ze Zlaté stoky. Náklady uhradí pomocí dotace od Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
„Projekt počítá s vybudováním nového revitalizačního koryta přivádějícího vodu ze Zlaté stoky do Bagru, dále s výstavbou tůní a propustků, které přispějí ke zlepšení ekologických funkcí území,“ uvedl náměstek českobudějovické primátorky Petr Maroš (ODS).
Náklady na obnovu ve výši 2,4 milionu korun pokryje grant od Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
V nádrži byly v minulosti ve velkém množství sinice, což zhoršovalo kvalitu vody. „Vloni jsme vyčistilo dno Bagru, odlovili plevelné ryby a sinice tam letos nebyly. Zvýšila se také průhlednost vody," uvedl vedoucí odboru ochrany životního prostředí českobudějovického magistrátu Radek Kyrian.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám
