pátek 10. dubna 2020 Darja

Temelínští návštěvníci mohou podpořit hendikepované

Pomoci lidem s mentálním a kombinovaným postižením mohou návštěvníci Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Ještě dva týdny zde mohou nakoupit výrobky z chráněné dílny Rolnička a tím tak soběslavskou neziskovou organizaci podpořit.

Rolnička se do Temelína vrací po dvou letech. „Tehdy se velice dobře prodávaly keramické hrnky. Letos jsme připravili sortiment pro různé věkové kategorie. Pro děti jsou to ručně dělané dřevěné hry, které jsou dobré na jemnou motoriku. Naopak dospělí by mohli ocenit pouzdra na tužky, vizitky, ale nebo třeba i sáčkové čaje,“ představila sortiment Růžena Sudová z Rolničky.

Vedoucí chráněné dílny Ivan Mrkvica ocenil spolupráci temelínského infocentra přímo na prodeji výrobků. „Prodej výrobků v Temelíně nám zajišťují pracovnice tamního infocentra. Je to pro nás velká pomoc, protože s ohledem na počet našich pracovníků je vícedenní prodej mimo naše prodejní místa složitý.“

Návštěvníci mohou Rolničku podpořit ještě dva týdny. Poté své výrobky do Temelína přiveze Domov sv. Anežky z Týna nad Vltavou.

Foto: Jana Kučerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.