Ačkoliv ještě stále není jasné jak dopadla kontrola nařízená Ministerstvem zemědělství ve čtvrtém největším tuzemském pivovaru, k některým změnám dochází již nyní.
ČTĚTE TAKÉ: Jak dopadne kauza Budvar? Ještě si musíme počkat
ČTĚTE TAKÉ: Budějovický Budvar vyhrál důležitý spor o značku Budweiser
Největší proměnou aktuálně prošla dozorčí rada národního podniku Budějovický Budvar. Rada změnila počet svých členů z dvanácti na devět a zároveň došlo ke změnám v personálním obsazení. Tou poslední změnou je jmenování Milana Cícera, který je šéfem Finančního analytického útvaru ministerstva financí.
V současné chvíli nemá dozorčí rada prakticky žádnou rozhodovací pravomoc a je spíše formálním orgánem. Nicméně její úloha by měla časem posilovat a měla by se aktivně podílet na důležitých rozhodovacích procesech uvnitř Budvaru.
"Smyslem změn v dozorčí radě je její odpolitizování, posílení ekonomické odbornosti a do budoucna posílení kontrolních kompetencí ministerstva zemědělství jako zakladatele podniku," uvedl mluvčí ministerstva Jan Žák.
Změny by však rozhodně neměli předznamenávat snahy o transformaci podniku na akciovou společnost a jeho následnou privatizaci. Alespoň podle nedávného vyjádření premiéra Načase na toto téma.
A jaké je tedy aktuální složení dozorčí rady Budvaru:
Jan Procházka
Předseda
Analytik společnosti Cyrrus, člen Národní ekonomické rady vlády
Jan Joza
Zástupce zaměstnanců Budvaru
Radek Petruška
Zástupce zaměstnanců Budvaru
Milena Vacková
Zástupkyně zaměstnanců Budvaru
Roman Boček
Náměstek ministra zemědělství
Miroslav Toman
Prezident Potravinářské komory
Michal Mejstřík
Člen Národní ekonomické rady vlády, profesor ekonomie na Univerzitě Karlově
Jiří Lexa
Ekonom, šéf Věcí veřejných v jižních Čechách
Milan Cícer
Ředitel Finančního analytického útvaru ministerstva financí, jmenovaný včera na doporučení ministra financí Kalouska
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.