Noční proud už neexistuje. Alternativou je dvoutarifní sazba

Přemýšlíte o tom, zda ještě existuje takzvaný noční proud? Odkdy dokdy lze odebírat levnější elektřinu? Hned vás musíme zastavit. Noční proud v současné době již neexistuje.

Není ale všem dnům a ‚levnějším nocím‘ konec. O výhodné alternativě levného nočního proudu Budějckou Drbnu informoval Vladimír Vácha, mluvčí společnosti E.ON: „Pokud chtějí zákazníci i dnes disponovat stejnými výhodami, tedy levnější elektřinou, mohou si u svého dodavatele zkusit sjednat takzvanou dvoutarifní sazbu. V jejím rámci po část dne zákazníci odebírají levnější elektřinu (nízký tarif) a po část dne naopak elektřinu za vyšší cenu (vysoký tarif).“

Pro nízký tarif platí, že netrvá jen v nočních hodinách (proto se upustilo od označení noční proud), a navíc v době trvání nízkého tarifu odebírají levnější elektřinu všechny elektrické spotřebiče v celé domácnosti, což je velmi výhodné.

Nízký tarif je v jednotlivých regionech České republiky rozdělen do různých úseků a ty jsou řízeny centrálně pomocí Hromadného dálkového ovládání (HDO). Pokud si zákazník aktivuje službu Energie 24, informace o HDO mu budou chodit automaticky, nemusí je tedy dohledávat.

Dvoutarifních sazeb existuje několik a ne každý může dvoutarifní sazbu získat. „Sazby se od sebe liší délkou doby trvání nízkého tarifu a rozložením této doby během dne, cenou elektřiny stanovenou pro vysoký a nízký tarif a také některými speciálními požadavky pro přidělení. Podmínkou pro získání dvoutarifní sazby může být například zapojení příslušných spotřebičů: přímotopu, akumulačního spotřebiče pro vytápění či ohřev vody anebo instalace tepelného čerpadla,“ upřesňuje Vladimír Vácha.

Zde nabízíme přehled dvoutarifních sazeb s dobou trvání nízkého tarifu a se specifikací, za jakých podmínek se vám daná sazba vyplatí (zda máte nízkou nebo vysokou spotřebu či požadujete jen víkendový režim na svou chatu a podobně):

  • D25d: Má platnost nízkého tarifu po dobu 8 hodin. Je určený spíše pro nižší spotřebu. Tarif je vhodný pro akumulační ohřev vody.
  • D26d: Platnost nízkého tarifu je 8 hodin a na rozdíl od D25d je určený pro vyšší spotřebu. Využívá se hlavně pro akumulační ohřev vody či pro vytápění.
  • D35d: Má platnost nízkého tarifu po dobu 16 hodin. Vhodné pro smíšené vytápění.
  • D45d: Platnost nízkého tarifu trvá po dobu 20 hodin. Tarif je vhodný pro klienty mající přímotopy.
  • D55d: Doba nízkého tarifu je po 22 hodin. Tarif je určený pro vytápění s tepelným čerpadlem. Jde o tarif využívaný těmi, kteří ho uvedli do provozu do 31. března 2005.
  • D56d: Doba nízkého tarifu trvá po dobu 22 hodin. Je určený pro vytápění s tepelným čerpadlem a je možné si ho zřídit od 1. dubna 2005.
  • D61d: Umožňuje dvoutarifovou sazbu ve víkendovém režimu. Klienti si tuto sazbu pořizují na své chaty a chalupy.

Více informací o nízkých a vysokých tarifech naleznete na webových stránkách společnosti E.ON.

PR text

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky E.ON, noční proud, dvoutarifní sazba, elektřina, topení, tepelné čerpadlo, Drbna.cz, Česko

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.