úterý 7. července 2020 Bohuslava

Zemědělci budou protestovat proti zrušení zelené nafty

Pomalu jedoucí kolonu zemědělských vozidel budete moci potkat už zítra, ve středu 23. května, od 9 do 11 hodin na silnicích regionu. Zemědělci z Českobudějovicka totiž budou protestovat s cílem odvrátit hrozící zrušení takzvané zelené nafty.

S první pomalu jedoucí kolonou se řidiči potkají na trase Úsilné – Borek – sjezd Kolný – Hluboká nad Vltavou, druhá pak omezí provoz na silnici z Munic do Hluboké a Týna nad Vltavou.

„Hlavním důvodem tohoto veřejného kroku je, podle sdělení prezidenta Agrární komory Jana Veleby, naprosto nepřijatelný návrh Vlády České republiky zrušit od roku 2013 zelenou naftu, respektive vratku spotřební daně ve výši šedesát procent,“ upřesnila důvod protestní akce zemědělců mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová.

„Vzniklou situaci považujeme za mimořádně závažnou a celou záležitost umocňuje skutečnost, že vláda v čele s Petrem Nečasem s námi absolutně nejedná. Proto jsme se rozhodli, že se budeme aktivně bránit veškerými legitimními prostředky,“ píše v dopise pro primátora Českých Budějovic Juraje Thomu a starosty obcí v dotčeném okolí prezident Agrární komory Jan Veleba a pokračuje: „Chci se předem omluvit pro případ, že tímto krokem způsobíme ve vašem regionu určité potíže a nepříjemnosti.“

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.