pátek 7. října 2022 Justýna

STÁVKA V DOPRAVĚ: Provoz na jihočeských autobusových nádražích je bez komplikací

Provoz na jihočeských autobusových nádražích je ve čtvrtek ráno v době stávky v dopravě bez komplikací. Jak uvedli dispečeři dopravy, žádný zvýšený nápor nezaznamenávají.

Bez problémů je provoz v Českých Budějovicích, Táboře i v Písku.

“Žádné davy lidí se tu neshromažďují. Je to stejné, jako když není stávka a vlaky jezdí. Možná, že to bude trochu silnější mezi sedmou a osmou hodinou, ale jsou přidány některé spoje, takže by to problém být neměl,“ uvedl dispečer autobusové dopravy ČSAD Jihotrans v Českých Budějovicích.

Městská hromadná doprava jezdí bez omezení, lidé se tak pohodlně dostanou i na linkové a dálkové spoje.

Žádné problémy nezaznamenávají ani v druhém největším městě regionu v Táboře. Zde je provoz normální. “Provoz je tu jako obvykle bez problémů. Jsou posíleny některé ranní spoje,“ uvedl dispečer dopravy společnosti Comett Plus Tábor. Klid je i na autobusovém nádraží v Písku, ani zde žádný nápor nezaznamenali. MHD jezdí podle standardního jízdního řádu.

V jižních Čechách autobusoví dopravci posílí provoz až 30 autobusy. Někde budou provoz korigovat operativně podle potřeby a vytíženosti autobusových spojů.

“Jihočeský kraj uspoří na dotacích za neuskutečněné cesty Českých drah téměř milion korun. Má tedy bez zásahu do rozpočtu k dispozici dostatečné finanční prostředky na mimořádné výkony autobusových dopravců k minimalizaci dopadů stávky v našem regionu," řekla mluvčí Jihočeského kraje Kateřina Koželuhová.

Koleje na jihu Čech zcela neosiří. Společnost Jindřichohradecké místní dráhy zajistí železniční dopravu na obou úzkokolejných tratích v pravidelném rozsahu, pouze mezi Jindřichovým Hradcem a dopravnami Horní Skrýchov a Jindřiš bude zavedena náhradní autobusová doprava.

Autor: René Kekely, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hawky

Naštěstí....

čtvrtek, 16. června 2011, 16:01

Frank Flint

Ještě, že je bezednej, jinak by se mohl taky vožrat jak dobytek, že jo ...

čtvrtek, 16. června 2011, 15:57

Hawky

Bezednej je na vodě a tam se nestávkuje :-)))

čtvrtek, 16. června 2011, 15:53

Frank Flint

Někdo mi říkal, že MHD má omezení, někdo zas že ne ... v tom aby se bezednej vyznal ...

čtvrtek, 16. června 2011, 14:46

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.