čtvrtek 7. července 2022 Bohuslava

Studenti na Slovensku stále v nemocnici

Většina z hospitalizovaných studentů Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích je v nemocnici ve Spišské Nové Vsi stále ještě napojena na kapačky. Včera se navíc ke stávajícím problémům připojila ještě teplota.

Nejčerstvější informace z dnešního rána (před velkou vizitou) je však již povzbudivější. Teploty opadly a jeden ze studentů by snad mohl být již dnes z nemocnice propuštěný. To se ovšem s největší pravděpodobností nedá říci o dalších 4 studentkách, které si v nemocnici ještě nejméně do zítřka poleží.

A co bylo příčinou tak rychlého zhoršení zdravotního stavu, který mladým lidem nedovolil ani dokončit tůru a oni pak museli vyhledat lékařskou pomoc?

Podle všeho je na vině voda z řeky Hornád. Studentům totiž došla na tůře voda a protože měli žízeň, napili se z "horského" potoka. Bohužel netušili, že proti proudu řeky je "cigánská osada", jejíž obyvatelé řeku používají i k jiným účelům, než je např. rybaření, nebo  vodní sporty.

V každém případě musíme pochválit vedení Biskupského gymnázia, které vyslalo na Slovensko svého zástupce. Ten koordinuje další dostupy dle momentálního vývoje a o všem okamžitě informuje rodiče.

Čtěte také: Tatranská Horská služba zachraňovala budějcké gymnazisty

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.