Počasí dnes19 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Univerzitu dočasně povede prorektor pro vědu a výzkum Tomáš Polívka

Vedení Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se po náhlém odchodu rektorky prof. Ing. Magdaleny Hrabánkové, CSc., dr. h. c., prof. h. c. ujal na přechodnou dobu prorektor JU pro vědu a výzkum prof. RNDr. Tomáš Polívka, Ph.D. O volbě rektora se poradí Akademický senát, který se sejde v nejbližším možném termínu.

Tomáš Polívka z Přírodovědecké fakulty dosud zajišťoval kvalitní pracovníky do výzkumu. Jak v dubnu uvedl při svém uvedení do funkce prorektora, domnívá se, že vědecký potenciál na jihu Čech je značný a v některých oblastech dokonce zdejší univerzita patří mezi nejlepší v zemi a dosahuje i mezinárodního významu.

Polívka strávil dlouhou dobu ve Švédsku, na jihu Čech působí od roku 2005. V současné době je zástupcem ředitele Ústavu fyzikální biologie v Nových Hradech. Prorektorství je pro něj první vysokou akademickou funkcí. „Když mi to bylo nabídnuto, tak jsem samozřejmě váhal, protože je to velká pocta, ale zároveň i zodpovědnost.“ prohlásil Polívka.

Ke změnám došlo také v plánování oslav k 20. výročí vzniku Jihočeské univerzity, které se měly konat druhý říjnový týden tohoto roku. Vedení Jihočeské univerzity se z pietních důvodů rozhodlo nepokračovat v přípravách, termín oslav se proto posouvá na začátek letního semestru v roce 2012.

Na paní rektorku mohou lidé zavzpomínat v pátek 9. září v 11 hodin při pietním shromáždění v aule JU. Kondolenční archy bude možno podepisovat průběžně v tento den v době od 9 do 16 hodin v zasedací místnosti v přízemí v budově Auly JU.

K uctění památky paní rektorky zve také děkan Teologické fakulty doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D. „Ve čtvrtek 15. září 2011 ve 12 hod. bude v kapli TF JU sloužena mše svatá za zemřelou paní rektorku prof. Ing. Magdalenu Hrabánkovou.“

Čtěte také: Zemřela Magdalena Hrabánková, rektorka Jihočeské univerzity

Autor: Olga Píšová, Budějcká Drbna
Foto: Jiří Tvaroh

Štítky výzkum, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Magdalena Hrabánková, České Budějovice, Česko, Švédsko, Tomáš Machula, Nové Hrady

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Univerzitu dočasně povede prorektor pro vědu a výzkum Tomáš Polívka  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.