neděle 25. října 2020 Beáta

Od září nastoupí do prvních tříd přes tisíc dětí. Největší zájem je o základní školy Matické školské nebo Grünwaldova

Přesně 1042 dětí by mělo podle magistrátu nastoupit v září do prvních tříd základních škol v Budějcích. Město má přitom místo pro 1050 zájemců. Největší zájem je o základky Matice školské nebo Grünwaldova.

„Samozřejmě, že o některé školy je tradičně větší zájem. Ale důležité je, že všechny místní děti budou přijaty," řekl náměstek primátora Viktor Vojtko. Dodal, že v posledních letech bývá pravidelně větší poptávka po základních školách Matice školské, Grünwaldova nebo Pohůrecká.

Především v případě poslední jmenované však Vojtko předpokládá v porovnání s minulými roky změnu. Od září bude nově otevřena základní škola v satelitní obci Srubec, která je nejblíž Pohůrecké. „Tím pádem bude o Pohůreckou nižší zájem než v minulých letech, protože většina rodin ze Srubce dříve chtěla pro své děti tuto školu," řekl Vojtko.

České Budějovice zřizují 16 základních škol. V minulých letech se do prvních tříd zapsalo vždy kolem 1100 žáků. Město od roku 2018 využívá elektronickou registraci pro zápis. Podle zástupců magistrátu tento systém například umožnil získat přehled o takzvané duplicitě, kdy rodiče zaregistrují své dítě na dvě základní školy.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky České Budějovice, základní škola, první třída, zápis

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.