pondělí 24. ledna 2022 Milena

Kraj ocenil patnáct vynikajících jihočeských pedagogů

Významného ocenění se dočkalo patnáct jihočeských učitelů. V pátek byli oceněni na krajském úřadě v Českých Budějovicích v rámci ankety Vynikající pedagog Jihočeského kraje 2015. Na památku získali medaili s vyobrazeným Janem Amosem Komenským, upomínkovou plaketu a dárkový knižní poukaz.

Celkově byly vyhlášeny dvě kategorie - první byla zaměřena na výjimečný celoživotní přínos pro školu, druhá na působení a úspěchy v mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

V první zmíněné kategorii, do které spadají učitelé mateřských, základních, základních uměleckých, středních, vyšších odborných škol a konzervatoře, se objevila například Libuše Tesařová z Gymnázia Prachatice, Petr Sokol z Gymnázia J. V. Jirsíka České Budějovice či Blanka Dašková ze ZUŠ Velešín. Za zmínku určitě stojí, že Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk má hned dva oceněné zástupce - Jiřího Lutovského a Marii Roučkovou.

Ve druhé kategorii, jež je zaměřená na pedagogické pracovníky školských zařízení pro zájmové vzdělávání, jako jsou domy dětí a mládeže či školní družiny, byli oceněni Karel Černý z DDM Prachatice a Miroslav Pech z DDM Tábor.

Kantory do ankety nominovali jejich nadřízení, tedy ředitelé škol, a to formou vyplněného anketního lístku. Nad nominacemi se poté sešla komise, kterou schválilo vedení Jihočeského kraje.

Anketa se týká jen kantorů působících na školách a školských zařízeních zřizovaných Jihočeským krajem.

Kategorie A (za výjimečný celoživotní přínos pro školu):

Petra Bedřichová (ZUŠ Strakonice), Blanka Dašková (ZUŠ Velešín), Květuše Králová (SŠ obchodu, služeb a podnikání a VOŠ České Budějovice), Jiří Lutovský (Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk), Marie Náhlíková (SŠ a JŠ s právem SJZ Volyně), Marie Roučková (Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk), Petr Sokol (Gymnázium J. V. Jirsíka České Budějovice), Vojtěch Talíř (SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a JŠ s právem SJZ České Budějovice), Libuše Tesařová (Gymnázium Prachatice), Josef Turek (SOŠ elektrotechnická, Centrum odborné přípravy Hluboká nad Vltavou), Margita Vanická (ZUŠ Milevsko), Jiří Vopálka (VOŠ sociální a SPgŠ Prachatice), Vojtěch Žílá (Gymnázium Strakonice)

Kategorie B (za pedagogické působení a úspěchy v mimoškolní práci s dětmi a mládeží):

Karel Černý (DDM Prachatice), Miroslav Pech (DDM Tábor)

Štítky pedagog roku, kantor, kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.