Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická vstupuje do druhého století své existence. První stovku oslavila vloni v prosinci. Na první pohled stará dáma však s postupujícími lety stále mládne a její ambicí je i nadále produkovat studenty, kteří najdou uplatnění na trhu práce.
V současné době má škola čtyři stovky žáků v patnácti třídách denního studia. Všichni její absolventi, kteří chtějí skutečně studovat a pracovat, se o svoji budoucnost obávat nemusejí. Spolupracující firmy, které školu podporují i finančně, si zde přímo vybírají své budoucí zaměstnance.
„Držíme krok s technickým rozvojem oborů, díky čemuž škola disponuje moderním vybavením. Za poslední tři roky jsme pořídili pomůcky a další vybavení za zhruba 11 milionů korun díky sponzorům a dotacím. Velmi úzce spolupracujeme se společností ČEZ, respektive Jadernou elektrárnou Temelín, a firmou Siemens,“ uvedl ředitel českobudějovické SPŠSE Čestmír Tschauder.
Z prostředků těchto společností a zdrojů z operačního programu pro konkurenceschopnost si mohla škola pořídit tři nové supermoderní učebny pohonů, řídicích systémů a automatizovaných měření. Součástí jejího vzdělávacího programu je i obor zaměřený na jadernou energetiku, respektive elektroenergetiku, kde se studenti připravují na své budoucí uplatnění přímo v ČEZ.
V rámci Dne otevřených dveří se českobudějovická strojárna představí veřejnosti v sobotu 18. ledna od 9 hodin.
„Společné aktivity škol a podniků rozhodně podporujeme, protože jsou základní součástí plnění jednoho ze strategických směrů rozvoje vzdělávání v Jihočeském kraji, kterým je snaha o zapojení firem a podniků, tedy konkrétních zaměstnavatelů, do systému vzdělávání,“ zdůraznila vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy jihočeského krajského úřadu Hana Šímová a poznamenala, že absolventi středních a vysokých škol technického zaměření jsou na trhu práce uplatnitelní prakticky okamžitě.
To potvrdil i ředitel jihočeské pobočky Úřadu práce ČR Ivan Loukota. „Absolventi technických oborů jsou jednoznačně lépe uplatnitelní na trhu práce, než například absolventi škol s humanitním zaměřením. A to nejen doma, ale i v zahraničí. Přímá spolupráce škol se zaměstnavateli je cestou správnou, která už nyní přináší své výsledky, a my tyto aktivity plně podporujeme,“ konstatoval ředitel jihočeské pobočky Úřadu práce ČR Ivan Loukota.
Tisková zpráva
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.