úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Zdraví

Nemocnost pořád roste, nejvíc marodí děti a senioři

Pacientů s akutním respiračním onemocněním na jihu Čech za poslední týden opět přibylo. Momentálně připadá na 100 tisíc obyvatel 1438 případů. Je to o 2,6 procenta více než před týdnem.

Záchranáři přecházejí na systém rendez-vous

Jihočeská záchranná služba postupně přechází na systém výjezdů posádek bez lékařů. Od letoška začal nově fungovat i na Táborsku. Takzvaný rendez-vous systém zatím nebyl zaveden pouze na Jindřichohradecku a Českokrumlovsku, kde by měl zahájit...

Chřipková sezona trvá už jedenáctý týden

pátek, 15. března 2013, 15:28Zdraví

Chřipková sezona trvá už jedenáctý týden

Počet akutních respiračních onemocnění v Jihočeském kraji se za posledních sedm dní opět mírně zvýšil. Hygienici nyní v regionu evidují 1401 pacientů na 100 tisíc obyvatel. Oproti minulému týdnu je to nárůst o 1,5 procenta.

Do vzdělávání lékařů investuje kraj půl milionu

Udržet současný rozsah zdravotnické péče v nemocnicích tak, aby se o pacienty staral dostatečný počet odborníků s odpovídajícími znalostmi. To je hlavním cílem grantového programu Podpora vzdělávání lékařů v nemocnicích. Jihočeský kraj na něj v...

Centrální laboratoře budějcké nemocnice získaly akreditaci

Českobudějovické nemocnici se podařilo dokončit další významnou etapu v rámci realizace projektu modernizace vybavení centrálních laboratoří, kterou je získání akreditace.

Mezi dětmi za uplynulý týden přibylo nemocných

Počet respiračních onemocnění v Jihočeském kraji v posledním týdnu vzrostl. Momentálně připadá 1380 případů na 100 tisíc obyvatel, což je o 3,1 procenta více než před sedmi dny.

Záchranářům vloni opět přibylo výjezdů k pacientům

Jihočeská záchranná služba vyjížděla vloni k 66 304 případům. To je o 4 819 zásahů více než v roce 2011. Posádky záchranné služby během loňského roku vyrážely do terénu k událostem v průměru každých osm minut.

Očkování je prevencí proti rakovině děložního čípku

Rakovině děložního čípku, která je po karcinomu prsu druhou nejčastější rakovinou postihující ženy, se dá účinně předcházet očkováním.

Respiračních onemocnění v Jihočeském kraji ubývá

V Jihočeském kraji stále mírně klesá počet pacientů s akutním respiračním onemocněním. Momentálně hygienici evidují 1338 případů na 100 tisíc obyvatel, což oproti předchozímu týdnu znamená pokles o 5,9 procenta.

Pacienty lákají z nadstandardů hlavně lepší pokoje

Nadstandardní služby pacienti v jihočeských nemocnicích využívají jen v případě lepších pokojů. Další speciální péče, kterou jim dal zákon od 1. ledna loňského roku, pro ně není příliš zajímavá, vyplynulo z vyjádření zástupců nemocnic.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.