úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Zdraví

Letní plovárna má zatím hubenou návštěvnost

čtvrtek, 19. července 2012, 16:10Zdraví

Letní plovárna má zatím hubenou návštěvnost

Od začátku července na letní plovárnu zavítalo 5444 návštěvníků, loni byla návštěvnost ve stejném období více jak dvojnásobná a prodalo se 12 115 vstupenek.

Počet nemocných s cukrovkou na jihu Čech strmě vzrůstá

V Jihočeském kraji trvale roste počet nemocných s cukrovkou. Podle statistik žije v současné době v regionu asi 60 tisíc lidí trpících touto nemocí, což jižní Čechy řadí na třetí nejvyšší příčku v celé České republice, řekla ve středu agentuře...

Potraviny na pranýři táhnou i návštěvníky z jihu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce ve čtvrtek informovala, že internetová aplikace Potraviny na pranýři, kde jsou zveřejněné klamavé potraviny, se těší velkému zájmu.

Další člověk onemocněl klíšťovou encefalitidou

Jihočeští hygienici zaznamenali ve zkráceném týdnu jeden nový potvrzený případ onemocnění klíšťovou encefalitidou. V této sezóně jich je celkem 21, potvrzených případů lymské boreliózy je 44.

Kvalita vody ke koupání je v kraji jen průměrná

pondělí, 9. července 2012, 15:32Zdraví

Kvalita vody ke koupání je v kraji jen průměrná

Výsledky rozborů kvality vody z osmi sledovaných koupacích oblastí Jihočeského kraje po prvním prázdninovém týdnu příliš nepotěší. Nejhorší je voda u Vojníkova na Orlíku a v Horní Plané na Lipně.

Přibývá mladistvých, kteří mají problémy s alkoholem

Občanské sdružení Prevent zahajuje pilotní program prevence a včasné intervence zaměřený na děti a mladistvé, kteří byli ošetřeni na protialkoholní záchytné stanici pro akutní intoxikaci alkoholem nebo jinými návykovými látkami.

Nemocných klíšťovou encefalitidou je v kraji více než vloni

Jihočeští hygienici zaznamenali v týdnu jeden nový potvrzený případ onemocnění klíšťovou encefalitidou. V této sezóně jich je celkem 14, nahlášených a potvrzených případů lymské boreliózy je 41.

Budějcká ortopedie je mezinárodně uznávaným centrem

Ortopedické oddělení Nemocnice České Budějovice je mezinárodně uznávaným centrem pro vzdělávání specialistů na artroskopie. Ve spolupráci se společností Mitek je v současnosti oficiálním garantem projektu Central European Educational Center for...

Díky Světovému dni bez tabáku zadarmo na Černou věž

Také v letošním roce se českobudějovický magistrát zapojí do celostátní kampaně Světový den bez tabáku. Dnes od 10 do 15 hodin bude v rohu náměstí směrem k radnici postaven stánek, kde budou pracovníci Poradny podpory zdraví a zdravého životního...

Strážníci úspěšně resuscitovali bezvládného muže

Husarský kousek se na začátku tohoto týdne povedl strážníkům českobudějovické Městské policie, kteří u garážového domu ve Větrné ulici zachránili ve spolupráci se státními policisty život bezvládně ležícímu staršímu muži.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.