čtvrtek 12. prosince 2019 Simona

Na jihu Čech je letos 55 případů encefalitidy, meziročně méně

Jihočeští hygienici zaznamenali tento týden šest nových případů onemocnění klíšťovou encefalitidou a 15 nových případů onemocnění lymeskou boreliózou. Od začátku roku je v Jihočeském kraji hlášeno 55 případů onemocnění klíšťovou encefalitidou a 254 případů lymeské boreliózy. Meziročně je to o 22, respektive 40 případů méně.

„Nejvyšší počet nemocných klíšťovou encefalitidou je v tomto týdnu na Českokrumlovsku a Českobudějovicku, lymeská borelióza je nejčastěji hlášena u nemocných z Českobudějovicka, Prachaticka a Táborska. Sezónní výskyt těchto onemocnění bude zcela jistě pokračovat i v následujících týdnech, počasí a podmínky v září bývají pro aktivitu klíšťat velice příhodné," uvedla ředitelka krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Proti klíšťové encefalitidě je očkovaných přibližně 38 procent Jihočechů, což je víc než republikový průměr, který je zhruba 30 procent. Podle statistických údajů připadá v ČR pět pacientů s klíšťovou encefalitidou na 100.000 obyvatel. V Rakousku a Německu je to maximálně jeden případ na stejný počet obyvatel.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky zdraví, příroda, očkování, klíšťata, Č. Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.