středa 21. října 2020 Brigita

Návštěvy nesmí od čtvrtka také do strakonické nemocnice

Nemocných s chřipkou a dalšími respiračními onemocněními přibývá. Strakonická nemocnice se proto rozhodla od čtvrtka 30. ledna zakázat návštěvy pacientů. Zákaz bude platit až do odvolání. Omezení návštěv zavedla od úterý budějcká nemocnice.

„Reagujeme tímto na enormní nárůst respiračních onemocnění, ke kterému došlo během posledního týdne. Návštěvu pacienta může ve zcela výjimečných případech a na nezbytně nutnou dobu povolit pouze primář oddělení či ošetřující lékař,“ upozorňuje Tomáš Fiala. Zákaz bude platit od čtvrtka 30. ledna do odvolání.

Budějcká nemocnice návštěvy omezila

I nemocnice v Českých Budějovicích vyhlásila pro vyšší bezpečí pacientů i zaměstnanců od dneška omezení návštěv u hospitalizovaných pacientů. „Na návštěvy nemohou chodit děti do 15 let a omezuje se počet návštěvníků a doba návštěvy u lůžka (maximálně 2 osoby na 15 minut). Přístup na návštěvu není umožněn těm, kteří mají příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku nebo bolesti svalů),“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Iva Nováková

Na konci minulého týdne byl podle krajské hygienické stanice překročen práh epidemického výskytu, byla proto registrována počínající epidemie. Chřipka už si bohužel vyžádala i jednu oběť. „Těžkému průběhu chřipky podlehlo dítě ve věkové kategorii nula až pět roků. Více ale nebudeme k případu říkat,“ uvedla Hana Bendíková z českobudějovické krajské hygienické stanice.

Čtete také:

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky nemocnice, epidemie, zákaz, návštěvy, nemocnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.