úterý 31. března 2020 Kvido

Jihočeské nemocnice vyhlašují omezení návštěv

Do jihočeských nemocnic se vrací zákaz a omezení návštěv. Ministerstvo zdravotnictví doporučilo občanům České republiky a dalším osobám přijíždějícím z oblastí s vysokým počtem onemocnění vyvolaných novým koronavirem, aby v následujících 14 dnech po opuštění těchto oblastí zvážili případnou návštěvu svých příbuzných a dalších osob, které jsou hospitalizovány ve zdravotnických zařízeních. Součástí snižování rizika v nemocnicích je i omezený režim pro návštěvy.

České Budějovice
Od 5. března není přístup na návštěvu českobudějovické nemocnice umožněn těm, kteří mají příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku nebo bolesti svalů) a osobám, které se v posledních 14 dnech vrátily z oblastí s vysokým výskytem koronavirového onemocnění COVID-19. 

„Všechny návštěvníky také žádáme, aby si při příchodu na oddělení nemocnice a při odchodu z návštěvy umyli ruce teplou vodou a mýdlem. Informaci o aktuálním režimu návštěv na jednotlivých odděleních poskytnou zdravotníci daného pracoviště dle vývoje epidemiologické situace. Přísnější režim může být zvolen na odděleních, kde jsou hospitalizováni pacienti nejvíce ohrožení možnou nákazou. Jedná se například o oddělení následné péče, plicní a onkologická oddělení či jednotky intenzívní péče,“ sdělil předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek

Prachatice
„V souvislosti s vývojem epidemiologické situace uzavíráme od 5. března lůžkovou stanici následné péče a JIRP (jednotku intenzivní a resuscitační péče),“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Prachatice Michal Čarvaš

Strakonice
Nemocnice Strakonice od 5. března uzavírá oddělení ARO-JIP a Jednotky intenzivní péče Interního a Dětského oddělení pro návštěvy. „Všechny návštěvníky také žádáme, aby při příchodu na oddělení nemocnice a při odchodu z návštěvy použili dezinfekční prostředek a umyli si ruce teplou vodou a mýdlem. Doporučení se týká také potřeby zakrýt si při kašli nos a ústa a používání ústenek během návštěvy,“ řekl předseda představenstva Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala

  • Pro návštěvy je stále uzavřeno OTRN (plicní oddělení)
  • Na návštěvy na ostatní lůžková oddělení nemohou od 5. března chodit děti do 15 let a omezuje se počet návštěvníků a doba návštěvy u lůžka (maximálně 2 osoby na 15 minut). 
  • Přístup na návštěvu zásadně není umožněn těm, kteří mají příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku nebo bolesti svalů). 

Dačice
„Z preventivních důvodů uzavíráme pro návštěvy lůžkové oddělení Léčebny dlouhodobě nemocných a sociálních lůžek k pátku 6. března až do odvolání,“ sdělila předsedkyně představenstva Nemocnice Dačice Miroslava Člupková.

Jindřichův Hradec
„V jindřichohradecké nemocnici platí od 31. ledna zákaz návštěv pacientů. Vzhledem k aktuálnímu vývoji tento zákaz ponecháme v platnosti do odvolání,“ uvedl Miroslav Janovský, předseda představenstva Nemocnice Jindřichův Hradec.

Písek
„Vzhledem ke kulminaci chřipky na Písecku omezujeme pohyb návštěv na stanicích JIP a oddělení ARO,“ řekl předseda představenstva Nemocnice Písek Jiří Holan

Nemocnice v Táboře a Českém Krumlově zatím omezení a zákaz návštěv nevyhlásila.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Tisková zpráva | Foto pixabay.com

Štítky koronavir, omezení návštěv, nemocnice, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.