Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.
PR článekPondělí, 4. ledna 2021, 10:16
Nedostatek zubních lékařů, vysoké náklady za zákroky a ještě nervozita před každou návštěvou zubní ordinace. S tím vším se většina z nás setkává. Kdo by netoužil po menším počtu akutních zákroků u zubaře, méně problémů s dásněmi nebo bolestí zubů.
Slyšíme to ze všech stran. Nejdůležitější je prevence. To platí i o zdraví zubů a úst. Správně byste měli za rok podstoupit dvě preventivní prohlídky u zubního lékaře a dvě návštěvy na dentální hygieně. Zatímco zubař pomocí rentgenu zjistí, zda nemáte problémy s kazy, které nejsou vidět, nebo se zubními kanálky, dentální hygienistka se postará o dokonalé vyčištění. Obojí přispěje ke snížení rizika vzniku zubního kazu a zánětu dásní.
Od malička nás to rodiče učili. Zuby se čistí ráno a večer dvě minuty. Jenom čištěním kartáčkem totiž mechanicky odstraníte zubní plak, který má na svědomí nejen zubní kaz. Pokud mineralizuje, způsobuje i zánět dásní a hlavně už ho sami doma neodstraníte, protože se z něho stane zubní kámen. Jakou pastu používat? Často vybíráme podle chuti. Pokud ale trpíte na zubní kazy, určitě je lepší mít pastu s fluoridy, které pomáhají posilovat zubní sklovinu. Mějte na paměti, že zuby byste měli čistit nejdříve 30 minut po jídle. A když přidáte jedno čištění v poledne, tak vám to rozhodně neuškodí. Pokud tedy budete dodržovat správnou techniku čištění přiměřeným tlakem a měkkým zubním kartáčkem.
Až 40 % povrchu zubů tvoří mezizubní prostory. Tedy plochy, kde se zuby dotýkají. Ty klasickým zubním kartáčkem nevyčistíte. Mezizubní kartáček je malý pomocník, který vám s tímto spolehlivě pomůže. Proč je ale důležité ho používat? I v těchto místech zůstává plak, který může způsobit kaz anebo zánět dásní v mezizubním prostoru. Tak přidejte k večernímu čištění tak 30 vteřin na použití mezizubního kartáčků nebo alespoň nitě. A najednou budou vaše zuby mnohem lépe vyčištěné.
Celodenní popíjení sladkých limonád završené večerní skleničkou vína? Je to sice hezký program, ale zuby vám za to moc nepoděkují. Celodenní vliv cukrů a kyselin narušuje zubní sklovinu, a když pak přidáte pořádný tlak na zuby, abyste je dokonale vyčistili, koledujete si o nevratné poškození zubní skloviny a odhalené krčky.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.