pátek 30. září 2022 Jeroným

Hygienici na jihu Čech evidují od začátku týdne 153 nových případů covidu

Jihočeští hygienici zaznamenali od začátku týdne 153 nových případů koronaviru. Jeden pacient s covidem-19 zemřel. Vyplývá to z aktuálních informací jihočeských hygieniků. Počet nových případů se v porovnání s předchozím týdnem nepatrně zvýšil, ale epidemická situace je klidná. Řekla to ředitelka jihočeských hygieniků Kvetoslava Kotrbová.

„U respiračních onemocnění se ten výskyt někdy lehce zvýší, ale nijak bych to nedramatizovala. Důležité je především to, že prakticky nemáme pacienty s koronavirem v nemocnicích a že ta zátěž pro nemocnice je v tomto ohledu zanedbatelná,“ řekla Kotrbová.

Aktuálně za poslední týden připadá na 100 tisíc obyvatel Jihočeského kraje 35 případů koronaviru. Dvě dávky očkování proti covidu absolvovalo na jihu Čech téměř 61 procent lidí, nových zájemců moc nepřibývá. V kraji žije přibližně 640 tisíc obyvatel. Od začátku pandemie před dvěma lety se prokázal covid u 249 880 lidí. Vyléčilo se dosud 246 880 obyvatel kraje. Od března 2020 zemřelo na jihu Čech v souvislosti s koronavirem 2 372 lidí. Hygienici nyní v kraji evidují 836 případů nákazy, což je nepatrně více než před týdnem.

„Důležité je, jak budeme připraveni na podzim, kdy lze očekávat rychlejší šíření nákazy. Můžeme tomu čelit tím, že budeme mít dostatek protilátek z očkování nebo po prodělané nemoci,“ řekla Kotrbová.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, koronavirus, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.