pondělí 17. února 2020 Miloslava

Kvalita vody ke koupání je v kraji jen průměrná

Výsledky rozborů kvality vody z osmi sledovaných koupacích oblastí Jihočeského kraje po prvním prázdninovém týdnu příliš nepotěší. Nejhorší je voda u Vojníkova na Orlíku a v Horní Plané na Lipně.

Na pětistupňové škále kvality vody nezískala jedničku žádná sledovaná lokalita, dvojku mají rekreační rybníky Hejtman a Staňkovský rybník na Jindřichohradecku, voda u autokempu Radava na Orlíku a na Lipně u pláže v Lipně nad Vltavou. Voda zde je vhodná ke koupání.

„Voda na Lipně v Černé v Pošumaví a u veřejného tábořiště Podolsko na Orlíku dostala trojku. Voda je vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi, hygienici tady zjistili výskyt vodního květu a překročení limitní hodnoty ukazatele chlorofyl–a. Po koupání zde doporučujeme osprchovat se čistou vodou,“ řekl František Kotrba z českobudějovické krajské hygienické stanice.

Čtyřku dostala voda u veřejného tábořiště Vojníkov na Orlíku a v Horní Plané na Lipně. „V obou lokalitách voda neodpovídá hygienickým požadavkům, hygienici tam zjistili zvýšený výskyt indikátor fekálního znečištění (enterokoky, Esterichia coli). Voda představuje pro uživatele zdravotní riziko a koupání nelze doporučit zejména dětem, těhotným ženám, alergikům a lidem s oslabeným imunitním systémem,“ dodal Kotrba.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.