Čt 27. 8. 2026Otakar

Českobudějovicko

O čtvrtém postupujícím rozhodne poslední kolo. Sokol Hluboká a Tempo Praha mají po šesti bodechOstatní sporty

O čtvrtém postupujícím rozhodne poslední kolo. Sokol Hluboká a Tempo Praha mají po šesti bodech

V přímém souboji o čtvrtou postupovou příčku do semifinále baseballové Extraligy se o víkendu střetli Sokol Hluboká a Tempo Praha. V předposlední sérii TOP 6 zvítězil Sokol 2:1 na zápasy, oba týmy ale mají šest výher a šest proher, o skóre je Tempo na čtvrté postupové pozici a až poslední kolo nadstavby rozhodne o čtvrtém postupujícím do semifinále.

Chtěli jsme vytvořit designový obchod, kde bude nákup kola zážitkem, říká majitel Spectrumbike. Prodejnu najdete nově v Českém VrbnémSpolečnost

Chtěli jsme vytvořit designový obchod, kde bude nákup kola zážitkem, říká majitel Spectrumbike. Prodejnu najdete nově v Českém Vrbném

Pokud by chtěl někdo v tom nejlepším slova smyslu parafrázovat známého klasika Járu Cimrmana, řekl by, že „v Českých Budějovicích by si chtěl koupit kolo každý“. Právě tato slova zazněla na slavnostním otevření nové prodejny s koly Spectrumbike. Ta se od poloviny letošního roku nachází v Českém Vrbném, kde majitel obchodu Vladimír Dupkanič spolu se svým týmem vytvořil místo, které v České republice nemá konkurenci.

KULTURNÍ TIPY: Na náměstí zahraje Trio Traktůrek, v Žižkárně promítnou Noční můru z ElmstreetKultura

KULTURNÍ TIPY: Na náměstí zahraje Trio Traktůrek, v Žižkárně promítnou Noční můru z Elmstreet

Chcete vyrazit do divadla? Do kina nebo na koncert? Kulturních akcí je v Českých Budějovicích a okolí tento týden spousta. Pojďme se podívat na výběr toho nejzajímavějšího.

Z dvojnásobné vraždy na sídlišti obvinila policie šestatřicetiletou ženu. Zabít měla svou matku a dceruKrimi

Z dvojnásobné vraždy na sídlišti obvinila policie šestatřicetiletou ženu. Zabít měla svou matku a dceru

Jihočeští kriminalisté obvinili ze spáchání dvojnásobné vraždy, ke které došlo o víkendu na sídlišti Vltava, šestatřicetiletou ženu. Hrozí jí za to až výjimečný trest. Oběťmi zvlášť závažného zločinu se stala starší žena a nezletilá osoba.

Z podvozku kamionu vyskákali tři cizinci. Migranty bezprostředně poté zadržela policieKrimi

Z podvozku kamionu vyskákali tři cizinci. Migranty bezprostředně poté zadržela policie

Cizinečtí policisté zadrželi na konci minulého týdne v Českých Budějovicích skupinu cizinců, kteří do země přicestovali nelegálně. Do republiky se měli dostat s kamionem, který mířil do jedné z firem ve městě. Podle zjištění policie jde o tři mladíky pocházející z Blízkého východu.

Fotbalista Mihálik ukončil více než roční čekání na ligový gólFotbal

Fotbalista Mihálik ukončil více než roční čekání na ligový gól

Více než roční čekání na ligový gól ukončil v úvodním kole nové sezony nejvyšší fotbalové soutěže proti Teplicím křídelník Ondřej Mihálik. První trefou v lize od 8. července loňského roku zařídil Českým Budějovicím výhru 1:0. Pro letní posilu Jihočechů představovala branka velkou úlevu.

Budvar má za sebou rekordní rok. Uvařil nejvíce piva v historiiSpolečnost

Budvar má za sebou rekordní rok. Uvařil nejvíce piva v historii

Národní pivovar Budějovický Budvar má za sebou i přes komplikace spojené s koronavirovou krizí úspěšný rok. V loňském roce meziročně zvýšil výstav piva o tři procenta na celkový objem 1,731 milionů hektolitrů. To je nejvyšší výstav v historii pivovaru. Stouply také tržby Budvaru, které v roce 2020 dosáhly rekordních 2,812 miliardy korun.

Na paralympiádu se budou plavci připravovat v Budějcích. Chci získat zlatou, hlásí PetráčekOstatní sporty

Na paralympiádu se budou plavci připravovat v Budějcích. Chci získat zlatou, hlásí Petráček

Poslední červencové dny budou v budějckém bazénu patřit paralympionikům. Ti se zde budou připravovat na letní hry v Tokiu, které se konají na přelomu srpna a září. Reprezentant Arnošt Petráček jede na závody s tou nejvyšší ambicí. Přivézt zlatou medaili.

Policie v Budějcích šetří násilný trestný čin. Zemřít měli dva lidéKrimi

Policie v Budějcích šetří dvojnásobnou vraždu. Podezřelého dopadla

Jihočeští policisté vyšetřují od dnešního dne násilný trestný čin, ke kterému došlo na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích. Zemřít při něm měli dva lidé. Policie v souvislosti s případem zadržela podezřelého člověka. Více informací zatím nesdělila.

Budějovicko počtem lodních linek překvapíSpolečnost

Budějovicko počtem lodních linek překvapí

Tradiční destinací říční plavby Budějovicko sice vnímáno není, ale počtem lodních linek si v ničem nezadá se zbytkem republiky. Plavba na Vltavské vodní cestě v oblasti Českých Budějovic zažívá největší rozmach od své obnovy v roce 2011. Lodní linky a půjčovny na Stezce Vltavy využívají turisté i místní obyvatelé.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
DRBNA HISTORIČKA: Kanovnická bývala slepou ulicí. Zmizela kvůli ní i Prašná věžHistorička

DRBNA HISTORIČKA: Kanovnická bývala slepou ulicí. Zmizela kvůli ní i Prašná věž

Kanovnická ulice patří dnes k běžným cestám centrem Českých Budějovic, ještě v 19. století ale končila u mohutné Prašné věže. Historik Jan Schinko v dalším díle Drbny historičky připomíná její proměny, spor o zboření hradební věže i významné obchody a podniky, které v ulici sídlily. Věnuje se také trolejbusové dopravě a vzpomínce řidiče na jednu kuriózní příhodu z Kanovnické.

Vydejte se za voňavou historií do Muzea JindřichohradeckaKultura

Vydejte se za voňavou historií do Muzea Jindřichohradecka

V jezuitském semináři na Balbínově náměstí v Jindřichově Hradci můžete až do 13. října navštívit výstavu s názvem Bylinky a koření na léčení i vaření. Výstava odhaluje fascinující svět léčivek, které byly po staletí součástí každodenního života.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook