středa 29. ledna 2020 Zdislava

Třinácté číslo tištěné Budějcké Drbny je na stáncích. Na co se můžete těšit?

Utekly dva týdny a ve vašich oblíbených trafikách objevilo nové číslo pravidelné čtrnáctidrbny. Na co se můžete těšit?

Strakonice jsou můj domov, říká zpěvačka a herečka Hanka Křížková - Žije sice v pražských Holešovicích, ale duší je stále rodačka ze Strakonic. Také se do nich poměrně často vrací. Zpěvačka a herečka Hanka Křížková, kterou člověk nezná jinak než s dobrou náladou, úsměvem, někdy až nakažlivým, na svůj rodný kraj nezapomíná. I když tu příliš často nevystupuje, což jí prý velmi mrzí, nezanevřela na něj.  

Jihočeská sestřička motivuje k práci ve zdravotnictví a testuje dovednosti studentů - Nemocnice Český Krumlov zorganizovala studentskou soutěž mladých asistentů a sester. Cílem bylo prohloubit jejich zájem o lékařskou sféru. Během celodenní soutěže studenti ukazovali své odborné i všeobecné znalosti. O soutěži hovoří Dana Podholová z krumlovské nemocnice, která řídila letošní ročník.

František Fiktus: Snad se do Budějc ještě podívám - Václav Hovorka, Vladimír Hönig a František Fiktus. Co mají tito tři bývalí fotbaloví plejeři společného? Vyšli z českobudějovické líhně a na jejich mateřské kluby a rodiště historie úplně pozapomněla. Za Františkem Fiktusem (87), bývalým hráčem Slavie Praha a Bohemians, jsme se vydali do Mirošova u Rokycan, aby s námi zavzpomínal na jeho bohatou a úspěšnou kariéru.

V čísle naleznete spoustu dalších rozhovorů, reportáží, kulturních tipů nebo jiných zajímavostí. Proto si jej neváhejte zítra koupit u svého trafikanta za 14 korun! Nebo ještě lépe... Předplaťte si mě na http://bit.ly/drbna_predplatne. Roční předplatné vás vyjde na 286 korun a ještě si můžete vybrat skvělý dárek. To je super, ne?

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.