úterý 21. září 2021 Matouš

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat.

Nevystrkuj kozy a nebuď drsná. Co se musí stát, aby někdo situaci Na Sadech řešil?

Je to pár let, co jsem psala o tom, jak je park Na Sadech postrachem města. Člověk by řekl, že park, přímo vedle náměstí, plný zeleně a laviček, bude skvělým útočištěm pro obyvatele města, ale i turisty, kteří sem zavítají. Pravda je ale taková, že každý rozumný člověk se Sadům vyhne. I po těch letech. Pořád stejné. A důvod je jednoduchý.

Drtivou většinu svého času tady totiž tráví lidé bez domova a opilí nebo drogově závislí jedinci. Chápu, že se vždycky a v každém městě pohybovat budou. Chápu, že nejsou všichni stejní a (snad) většina jich je bezproblémových. Respektuju, že i oni jsou součástí společnosti.

Je ale něco, co respektovat nechci. Nechci mít pokaždé, když už po Sadech výjimečně jdu, strach, kdo na mě bude pořvávat, chtít po mě peníze nebo cigaretu. Od středečního odpoledne bych k tomu všemu měla navíc přidat ještě (díky bohu jen) slovní útoky.

Je to pár týdnů zpět, co se moje kamarádka ohradila proti slizkému chování agresivního muže, který se Na Sadech pohybuje. Není v pohodě, když se o vás cizí člověk otře a mlaská vám do ucha. Slovo prasák, kterým ho nazvala, bylo podle mě na místě. Co už ale na místě nebylo, byla jeho reakce. Cizí holku „pomalu zatlačil do kouta“, se zatnutou pěstí a řval na ní, co si o sobě myslí, co vystrkuje ty svoje kozy.

Já jsem ho zase naštvala odvoláním svého psa. „Co si drsná? Se budeš divit, až mi příště rupne v kouli!“ řval na mě na celý park během toho, co ke mně pomalu běžel. Bohužel jsem podobných příběhů během posledních pár dní slyšela několik. A musela o nich slyšet i policie, vzhledem k tomu, že o muži údajně vědí.

Jak je ale tedy možné, že se tyhle situace pořád opakují? Že se muž, který je evidentně pravidelným uživatelem drog, neustále pohybuje na tom samém místě a chová se agresivně ke každému, kdo se na něj nejspíš jen podívá? A nejde jen o něj, ale o další podobné lidi, kteří se tam pohybují. Opravdu musí dojít k něčemu horšímu, než je slovní útoky, aby někdo situaci řešil?

K zamyšlení je navíc to, že oba příběhy mají náhodné svědky. Lidi, kteří místem zrovna procházeli, když na mě nebo moji kamarádku, zmiňovaný muž řval. Nikoho z nich ani nenapadlo se zeptat, jestli jsme v pohodě nebo nepotřebujeme pomoct. To je ale zase úplně jiná kapitola.

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři

Štítky blog, park Na Sadech, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Radim Hálek

Kocoure ty jsi vážně exot. Moc jsem se pobavil, jak ti tady Krtek naložil. Udělal jsi ze sebe prvotřídního čůráka.

pondělí, 16. srpna 2021, 18:36

Zničit Krtka

Co se dělo tady jsem sledoval z pozahranic ;) t, mysliteli. Hele a neptal ses mě čím se živím? Ty skáčeš z Novinek na Drbnu a už nevíš co si kam napsal

čtvrtek, 12. srpna 2021, 18:39

Badaxe Kocour

Milí inkludovaný "Snad jsi důchodce, to by tě z části omluvilo. Vím v čem si vyrůstal." pokud víš v čem důchodce vyrůstal, buď jsi za socíku žil, nebo jsi opravdu vygumovaný. A s uváděním zaměstnání jsi začal ty, kuchtíku. Opravdu jsi tak hloupý, že ani netušíš co píšeš? Pokud jsi nevyrostl za socíku, nemůžeš vědět co nějaký důchodce prožil a jak ho to mohlo ovlivnit. Můžeš si to myslet, pokud lezeš na nalejvárny různých neziskovek, kde lidi co je jim tak 20 blábolí o hrůzách komunizmu a krásách EU. Tipnul bych si tě na voliče smažek, tedy pirátů. A schválně, máš nějaký argument, proti mým tvrzením, krom toho že se ti nelíbím? Nemáš? Tak mi polib. Už mne nudíš a nebudu s tebou ztrácet čas.

čtvrtek, 12. srpna 2021, 18:35

Zničit Krtka

Ps: Kocoure dobrý, naložil si mi, stydím se. Můžeš mi říct proč mi píšeš čím si se živil? Já se na nic neptal. Nezajímá mě to. A jak si přišel na to že jsem vyrůstal za komunismu? Dokážeš pochopit psaný text?

čtvrtek, 12. srpna 2021, 18:21

Zničit Krtka

To bolelo Kocoure, to s tím kuchařem. Strašně si mi naložil :)

čtvrtek, 12. srpna 2021, 18:09

Badaxe Kocour

Ten kuchař by odpovídal, na toho za socíku, který jak tvrdíš jsi zažil, šli ti co byli blbí i na zedníka. A nikdy jsem druhý nick neměl, to bys zjistil, kdyby ses podíval na ip adresu. Nick lze změnit, s IP je to těžší. Já se tedy živil jako technik, pak jako vedoucí techniků u německé firmy. Čásek i mimo ČR :-) pak jako soukromník, když mne přestalo bavit trápit se s lidmi.

čtvrtek, 12. srpna 2021, 18:03

Zničit Krtka

Začíná ti praskat žilka Kocoure. Tolik nadávek, docela se v tom koupeš. Nezvládáš argumentovat a vyvádíš jak malé děcko.
Řekl jsem ti, že mi budeš vykat ne? Rozumíš?!
Hele vlastenče, nějak omylem sem tě tu rozklikl a zjistil, že už tu trollíš víc jak 8 let. První diskuze do který jsem vjel vypadá tak, že ti čtyři lidi nadávají a snaží se ti vysvětlit, že jsi hloupý člověk. Moc jsem se pobavil, jak lidem vysvetluješ, že mrtvý z nehody si za svoji smrt může sám, měl dávat pozor. Povím ti, ty jsi fakt chytrák. Snad jsi důchodce, to by tě z části omluvilo. Vím v čem si vyrůstal.
Hele, napadá mě, nechceš rozjet ten svůj druhý Nick? Vždycky když ti někdo nakládá a ty už nemůžeš, tak přijde záhadná "paní" a začne všem říkat, že jsi jediný kdo má rozum :)... Hele kocoure priznej si to, tohle je na psychiatra.
Protože jsem charakter, tak bych ti měl odpovědět čím se živím. Řeknu ti to z lítosti, abys měl nějaké náboje, nemáš se čeho chytnout. Živím se jako kuchař :)

čtvrtek, 12. srpna 2021, 17:30

Badaxe Kocour

Vy jste vážně pohlavní úd. To že se vám můj komentář nelíbil je normální, ovšem jen vůl, jako vy, místo aby proti němu argumentoval, začne útočit nikoli na názor (toho zřejmě není schopen) ale na toho kdo ho pronesl, nebo napsal. Debaty ale krachují kvůli pitomcům, co nedokáží snést jiný než svůj názor a nedokáží argumentovat jinak než bláboly o tom kdo nějaký názor pronesl. A ano vykám, považuju to za slušnost. Ale snížím se abyste byl jako doma někde v nádražní putice. Polib mi (_!_), dmente

čtvrtek, 12. srpna 2021, 17:11

Zničit Krtka

Šmarjá pano, já zapomněl na Brusel, já hlava děravá, ten se nesmí vynechat. Hele kocoure asi se dlouho bavit nebudem, ale uděláme to po vašem, po vlastenecku. Budu ti tykat. Ty mi samosebou budeš vykat. My pravdoláskaři, dobroserové, Drahošovci, kavarníci ( rád bych vypsal vše, aby ti nic nezbylo ;) máme vykání rádi.
Ptáš se na nádhery EU? Myslím že je to nejcennější a nejhezčí kus planety kocoure. Zkus vytáhnout paty z ČR, uvidíš jak to tu máme hezké. Nejezdi moc daleko abys nepotkal černocha, dávej pozor, koušou. :)

čtvrtek, 12. srpna 2021, 15:03

Badaxe Kocour

No vy mně připadáte spíše k pláči. Ale jak říkával můj děda blahé paměti: bav se s volem o neděli, když jde v pátek na jatka. Takže mi můžete políbit "brusel" a jít si připravit nějakou agitku o krásách EU.

čtvrtek, 12. srpna 2021, 14:29

Zničit Krtka

Kriste na nebesích já jsem popleta, já zapomněl na ČT. Ta musí padnout pokaždý. Splnil jste dokonale skoro vše. Jste unikátní příklad trolla. Měli by Vás vozit po školách, dělat přednášky a ukazovat ze všech stran. Od bezdomovce jste už v prvním příspěvku skočil na neziskovky :) Že vy jste ten novodobý vlastenec co má větší starost o Amerického prezidenta než o komunální nebo senátní volby v ČR.. Kocoure, je s Vámi legrace, jen co je pravda :)

čtvrtek, 12. srpna 2021, 14:24

Badaxe Kocour

No nádhera, vy se jistě cítíte psycholegem, byť diagnoza u vás je psychopat. A čímpak se živíte vy? Jste "aktivista, nebo jen přicmrdávač v neziskovce? Docela pochybuju, že byste se živil něčím smysluplným. spíš jen tak bezobsažně blekotáte a štve vás, že někdo má názor, co vám se nelíbí a klidně ho, kdekoli prezentuje. A pokud vás ty diskuze tak štvou, proč na ně lezete? Proč nečumíte na nějakou ČT, nebo něco podobného? Proč se snažíte abyste byl považován za "inkludovaného"? Taky označení pro vám podobné duševně méněcenné.

čtvrtek, 12. srpna 2021, 12:01

Zničit Krtka

Badaxe Kocour: vidíte, úplně bych zapomněl slovo eurohujer, to nesmí chybět. Ještě "vítač, neomarxista, ovčan" je toho moc co Vás živí a nutí trávit den na všemožných diskuzích. V net diskuzích jste mezi svými, konečně Vás někdo v životě poslouchá a kvituje. Je to podobný jako s pitím alkoholu osamotě - jste stále sám. Vaše osobnost se potápí ve zbytečným světě nenávisti a závisti..

čtvrtek, 12. srpna 2021, 11:38

Badaxe Kocour

Jasně, takže vaše představa "diskuze" je to, že všichni nadšeně podporují to co si představujete vy. Vy budete asi pěkný eurohujer a vlezdořitník.

čtvrtek, 12. srpna 2021, 11:28

Zničit Krtka

Badaxe Kocour: přesně kvůli tomu co jste napsal, tak kvůli tomu krachují všechny debaty o problému. Neziskovky, gender, lidská práva... Kdybych to dočetl do konce, tak tam bude něco o očkování, evropské unii, uprchlíci a podobně. Jste klasický rozeštvávač, klasický diskutér se kterým se v debatě nikdo nikam nedostane.

čtvrtek, 12. srpna 2021, 11:06

Badaxe Kocour

Ano to riziko že nějaká ziskovka, která nemá do čeho píchnout a jejíž zaměstnanci vystudovaní v nějakém nesmyslném oboru jako gender, nebo podobných, se toho chopí je dnes opravdu velké. Ale mám nějak pocit, že ti policajti dřív byli nějak víc policajti. Dnes už policajt musí mít "vzdělání" tedy nalejvárnu i z různých "lidských práv" (ke kterým ale nějak nepatřívají povinnosti) a tak to už vidí jinak, než oběť nebo ti staří policajti. Nakonec přiklad je i dnes, kdy agresivní feťák zhebne na fet, a řeší se, jestli ho náhodou někdo nepřimáčkl a neudělal mu bebí. To že je o parazita méně je neziskovkám i žvanilům z EU jedno. ovšem je třeba "vykázat lidskoprávní činnost". Na jednu stranu se policajtům nedivím, ono je to hodně demoralizující, když třeba někoho chytíte, doložíte vše důkazy, a soudce ho hned pustí a sandál jde domů dřív než policajt po šichtě. A pak absolvujete chození po soudech )svědčit se musí) a nakonec dostane třeba třetí podmínku a tlemí se vám do ksichtu. Řešení je asi sebeobrana, třeba kombinace spreje (lepší je ten NP, nebo pepřák a následně ho domlátit teleskopem. To je samozřejmě překročení sebeobrany a to je fuj, ale pokud vás nikdo nechytí.....

úterý, 10. srpna 2021, 19:06

Jan Pavlicek

Ondrej Sestak, § 353Nebezpečné vyhrožování
(1) Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.
(2) Odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1
a) jako člen organizované skupiny,
b) vůči dítěti nebo těhotné ženě,
c) se zbraní,
d) na svědkovi, znalci nebo tlumočníkovi v souvislosti s výkonem jejich povinnosti, nebo
e) na zdravotnickém pracovníkovi při výkonu zdravotnického zaměstnání nebo povolání směřujícího k záchraně života nebo ochraně zdraví nebo na jiném, který plnil svoji obdobnou povinnost při ochraně života, zdraví nebo majetku vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.
Doslova zkopirovan prvni odkaz google. Mne z clanku vychazi, ze pani se evidentne ohrozena citi. Neni sama, cili o dukazni nouzi nemuze byt rec, patrne se da dotycny drban i nafilmovat. Navic, kdyby se chtelo a bralo se to doslovne, byl-li alespon obuty, splnil odstavec 2 pismeno c) a jsou-li alespon dva, tak i pismeno a). :D Jestli se takhle chovaji ozralove v hospode, tak ano, ma s nimi byt nalozeno stejne. "Lamani rukou" jsem vysvetlil v minulem komentari, ale kdyz to chcete z jine stranky, tak verte, ze vim, kam drogy, nebo odhodlani (fanatizmus) posouvaji odolnost. Taky vim, ze kdyz je kost zlomena, nebo chybi sval po zasahu brokovnici, tak neni fyzicky mozne pokracovat danou koncetinou v utoku, jakkoli je dotycny motivovany. Proste jsem presvedceny, ze mame metody, jak se podobnych individui zbavit, aby slusna cast verejnosti nemusela mit strach a je potreba techto moznosti vyuzivat. Rict, ze s nim stejne nic neudelaji a zensky at se oblekaji osklive je nesmysl. Zkuste nekomu obejit luxusni auto sroubovakem a rict mu, ze je to jeho chyba, ze si neporidil prokvetlou Feldu. policie si zaslouzi PODPORU verejnosti. Pak se o ni ta slusna cast verejnosti bude moci oprit.

úterý, 10. srpna 2021, 19:04

Jan Pavlicek

Badaxe Kocour, ano je to jedno z reseni a hezke. je to to otravovani zivota drbanovi takovym zpusobem a tak dlouho, az i jemu dojde, ze bude mit jednodussi zivot kdyz prijme pravidla spolecnosti, jejiz vyhody hodla cerpat. Policiste ani dnes nevyplnuji papiry radsi, ale je spousta chytraku, co si je natoci a pak budou kricet o policejni brutalite :(

úterý, 10. srpna 2021, 18:50

Badaxe Kocour

Samozřejmě že to "vydá" na nebezpečné vyhrožování a je to na soudci, aby poslal toho sandála do basy. Bohužel se o něj jistě začne bít nějaká ziskovka, placená z našich daní a soudce aby neměl problémy ho raději pustí. Pamatuju dobu krátce po hadráku, kdy byli policajti asi víc nadšení, nebo odvážní a zažil jsem, jak podobného ožralého dacana sebrali. Naložili ho do auta dozadu kde normálně vozili psa a odjeli. Ze zájmu jsem se později poptal kamaráda co byl u poldů jako technik, co s ním pak udělali. No protože se jim nechce 3 hodiny po šichtě vyplňovat papíry, tak ho nejspíš odvezli tak 10 kiláků za měst a někde v lese ho vyhodili. Myslím, že to bylo docela zajímavé řešení. Po pár "výletech to nejspíš dacana přestane bavit a odkočuje někam, kde se s ním jedná v rukavičkách. Asi dnes už policajti raději vyplňují papíry, nebo mají málo benzínu, nebo neví kde je vykopnout v lese....

úterý, 10. srpna 2021, 07:40

Ondřej Šesták

Pane Pavlíček, Máte velmi zkreslené představy o realitě. Nikde netvrdím, že se s nimi nemá nic dělat. Jen poukazuji na fakt, že policie s nimi dělá co může. Nebezpečné vyhrožování vypadá skutečně jinak, než když vám někdo do tváře řekne, že vás zbije. To byste musel pozavírat půlku ožralů v každej hospodě každej večer. Pokud se zajímáte o sebeobranu, možná byste se v rámci ní měl zajímat o to, kam se posouvá hladina bolesti, vnímání reality a fyzická síla u zfetovaného člověka. Pak by vám došlo, že ten kdo by skončil se "zlomenou rukou" by nebyl ten feťák (nejspíš i proto, že nebývají obvykle o samotě). Nejlepší obranou je zavolat policisty, kteří ho vykážou nebo odvezou na záchytku. Nic víc ale s ním neudělají, proč? Protože na nic víc to není. Podle laického výkladu zákona možná, podle skutkové podstaty ale nikoliv. Lidé už by si měli zvyknout, že policisté mohou pracovat jen v rámci zákona a tudíž vše musí mít podloženo. Co se asi stane, když přijedou na místo, kde takto slovně někdo obtěžuje kolemjdoucí? Čeho se mají chytit? Jaký mají důkaz? Zažil jsem nespočet falešných udání jen proto, že se někdo někomu nelíbí. Navíc v Budějicích žiju od narození a park Na Sadech neni a ani nebyla žádná divoká zóna. Jsou tady daleko horší místa, kde ani nemáte tu možnost tuhle "hrozbu" obejít. A prosím neraďte lidem takové nesmysly, jako je prát se s feťákem. To je skutečně ta poslední možnost, kterou vám umění sebeobrany naskýtá a většinou nedopadne dobře.

neděle, 8. srpna 2021, 22:37

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.