čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat.

Jízdenky u řidiče se už neprodávají a prodávat nebudou!

Nedávno jsem cestoval trolejbusem číslo 5 na nádraží, když na Palackého náměstí přistoupila paní, která si chtěla u řidiče koupit jízdenku. Měla smůlu, protože tento prodej je už poměrně dlouhou dobu zrušen. Naštěstí nějaká jiná paní měla u sebe volný lístek.

O zrušení prodeje jízdenek v autobusech a trolejbusech Dopravního podniku města České Budějovice (DPMČB) byli lidé podrobně informováni a je povinnost každého cestujícího si dopředu zjistit podmínky, za jakých může cestovat MHD.

Ono je to stejné jako s jakoukoliv jinou službou. Potenciální zákazník si například musí zjistit otvírací dobu provozovny, aby tam nepřišel a nebylo zavřeno.

Nicméně pokud se někomu stane, a přijde na zástavku (to se týká i „Palačáku“), na níž není prodejní automat jízdenek, tak nemusí zoufat.

V současné době existují dvě možnosti, jak si v takové situaci zakoupit lístek. Ta první je je jednoduchá. Jedná se o sms jízdenku a stačí zadat do mobilního telefonu na číslo 90206 zprávu ve tvaru BUD a do dvou minut dorazí sms zpráva, kde budou vyznačeny časy s platností přestupní jízdenky na 60 minut od do za 25 Kč. Je to sice dražší způsob, protože klasická papírová přestupní jízdenka na stejnou dobu je o 9 Kč levnější, ale jako nouzové řešení rychlé a účinné.

Výhodnější je pak koupě jízdenky pro majitele chytrých telefonů, kterých už je mezi lidmi drtivá většina. Stačí mít nainstalovanou aplikaci Sejf a s její pomocí se dá zakoupit jízdenka za 16 Kč s platností 60 minut od vystavení, tedy za stejnou cenu, kolik stojí základní papírová.

Zásadní revoluce v cestování po Českých Budějovicích čeká na klienty městského dopravce ještě v první polovině letošního roku. Lidé si po instalaci nových přístrojů budou moci zakoupit jízdenky pomocí platebních karet přímo ve vozech.

Je však důležité si zapamatovat, že řidiči už jízdenky v autobusech a trolejbusech DPMČB neprodávají a ani prodávat nebudou. A to nejen z logického důvodu kvůli pandemii koronaviru, ale hlavně proto, že tento způsob se stane zbytečným. Pokud však revizoři zjistí nějakého cestujícího bez jízdenky, tak ten zaplatí pokutu a žádné výmluvy mu nepomohou.

Autoři

Štítky Blog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Roman Letňanský

Nemohu opomenout když poukazujete na aplikaci Sejf, která každému nefunguje v chytrém mobilu a programátoři ze Sejfu neumí poradit.

pátek, 19. února 2021, 09:00

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.