úterý 11. května 2021 Svatava

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat.

Milí pejskaři, v MHD mají mít psi náhubky

Nedávno jsme jel trolejbusem trojkou na Máj. Najednou se ve voze strhla mela. Cestovala v něm mladá slečna s nějakým větším psem, který neměl náhubek.

Některým cestujícím se to pochopitelně nelíbilo a dali to mladé pejskařce najevo. A ona místo pokory a nápravy prokazatelné chyby se začala hádat, že její pes je hodný, nikomu nic neudělá a tudíž košík mít nemusí. To je špatně. Nikdo nikdy nevíme, co pes provede, protože do něj nevidíme.

Já jsem také pejskař a myslel si to samé. Můj Kortéz nikdy nikomu v žádném případě neublíží. Až jednou na ulici vyjel na nějakého člověka, zřejmě bezdomovce. Od té doby nic takového neudělal, ale to je jedno. Na psy je třeba dávat pozor a ve vlacích, autobusech, trolejbusech atd. musí mít náhubky. Pravidla je nutné dodržovat, protože jinak by ve společnosti nastala anarchie.

Je to také o ohleduplnosti ke svému okolí. Jsou lidé, kteří mají ze psů strach, protože je kdysi napadli, pokousali apod. A jim jsou psi bez náhubků nepříjemní, bojí se jich a necítí se v takových situacích dobře. To prosím my pejskaři respektujme a ve veřejné dopravě cestujme se svými čtyřnohými přáteli pouze tehdy, když budou mít náhubky.

Psi mohou v městské dopravě v Českých Budějovicích jezdit zdarma a to v českých a moravských městech není pravidlem, většinou se za zvířata platí dovozné. Takže majitelé psů, važme si toho a i z toho důvodu dodržujme platné předpisy. V krajním případě mohou být neukáznění pejskaři vykázáni s autobusů a trolejbusů a to i za asistence strážníků městské policie.

Autoři

Štítky Blog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jirka Jerry

Vše je to v přepravním řádu a pokud to nerespektují, tak je natvrdo vykázat z přepravy. Vyjímku mají pouze vodící psi invalidů a Ti jsou registrovaní jako vodící, tak nechápu co se mladá hádala. Jako řidič bych ji hned a bez milosti vykázal z vozu.

úterý, 18. srpna 2020, 19:33

Zipe Pezi

Od 22. listopadu 2008 do 27. dubna 2017 zrušil KÚ tolik vlaků os. dopravy, že mimo permanentního ohrožování řidičů na přejezdech odpadlo i ohrožování cestujících přepravovanými psy.

úterý, 18. srpna 2020, 15:14

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.