Počasí dnes19 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Předvolební chat s Ivanou Kerlesovou

Předvolební chat s Ivanou Kerlesovou
Spoluzakladatelka hnutí Trikolóra, tisková mluvčí, místopředsedkyně jihočeské organizace, jednička na kandidátce pro volby do zastupitelstva Jihočeského kraje. Ivana Kerlesová kandidující v nadcházejících krajských volbách za Trikoloru bude hostem on-line chatu 22. září od 13:00. Své dotazy můžete pokládat už nyní.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
On-line rozhovor právě skončil. Děkujeme za Vaše dotazy.
Budějcká Drbna

Otázka
OdpověďNevím o tom, že by Trikolora podporoval Ortel. Pokud myslíte fotografii naší místopředsedkyně s jedním ze členů skupiny, tak byla pořízena po koncertu a neměla za cíl šířit jakoukoliv ideologii.22.9.2020 14:14:23 Když si Trikolora objedná vystoupení kapely Ortel a zaplatí jim, tak je podporuje. Tak tu prosím nelžete.
Lachota

Odpověď
To není pravda. Naše místopředsedkyně navštívila koncert kapely na nějakém festivalu.
22.9.2020 14:48:32

Otázka
Jak vnímáte současné zdravotnictví v naší zemi a co byste udělala pro to,aby se tento zdravotnický systém zlepšil?
Alena Nováková

Odpověď
K tomu, co jsem již odpověděla, bych ráda dodala, že nestačí pouze investovat do budov a přístrojů, ale musíme si zejména vážit našich zdravotníků.
22.9.2020 14:47:32

Otázka
Ve svých řadách Trikolory máte Spousty odborně vzdělaných lidí s dlouhodobou praxí a životními zkušenostmi v jednotlivých oborech.Z vašich stránek vidím,že máte velkou snahu zachránit z našich lesů aspoň to,co z nich ještě zbylo.Máte plán, jak obnovit naše lesy, popř. spolupracovali byste s těmi,kterým také není lhostejné, co tady dřevařské mafie po záminkou ochrany životního prostředí napáchaly?
Ondřej

Odpověď
Jak jsem již odpověděla v jedné z předchozích odpovědí, je důležité zejména pečovat o stromy vzrostlé, nejen sázet nové stromky. Také není řešením začít sázet mladé stromky půl roku před volbami, jako součást volební kampaně hnutí ANO. Právě ono nám totiž naše lesy nechalo sežrat kůrovcem. Jinak připomínám předchozí odpověď. Budeme iniciovat změnu zákona o bezzásahovosti. Zároveň chceme posílit výsadbu smíšených dřevin.
22.9.2020 18:54:30

Otázka
Lidé začínají být nervozní z divadla zvaného Covid 19 . Mnozí z nich začali nenávidět soudruha Babiše. který dlouhodobě lže! Je podle vás správné, aby do této komedie byly zatahovány naše děti a bylo jim nařizováno celodenní nošení roušek ve školách? Vždyť ten Gauner Primula nedávno sám tvrdil,že dětem se to vyhýbá.Jako zbavit se virů,které tady byly vždy, jsou a budou vždy je hloupost největší! Viry jsou součástí pozemského života a žádné roušky je nikdy nezničí. Děkuji.
marian vacval

Odpověď
Protože mám jedno dítě na druhém stupni základní školy a druhé na střední škole, obě musejí nosit roušku během celého vyučování. Po pár dnech obě z nich trpí bolestmi hlavy, jsou unavené a bývá jim nevolno. Toto opatření nepovažuji v žádném případě za správné. V této situaci bych upřednostnila distanční výuku. Děti starší dvanácti let se navíc o sebe již dokáží postarat, tudíž by to nijak negativně neovlivnilo práci rodičů.
22.9.2020 14:42:24

Otázka
Líbí se vám,že my občané dotujeme povinně a pod pohrůžkou soukromé podnikání jistým jedincům,kteří si postavili bioplynky a solární elektrárny? Každý občan jim povinně platí částku, kterou najdou jako položku na svém vyúčtování za odběr elektrické energie.Tyhle mafiánské praktiky nastavili politici zainteresovaní na tomto byznysu.
Dan Modřinský

Odpověď
Všechny tyto nepravosti jsou důsledkem současného ekotrendu. EU nás nutí podporovat obnovitelné zdroje energie, z nichž zároveň financujeme tzv. solární barony, přitom by stačilo nechat své členské země dělat to, k čemu mají přírodní podmínky. V případě Česka to je jaderná energetika.
22.9.2020 14:39:07

Otázka
Volím Trikoloru a vás paní Kerlesová. A tak mám jeden dotaz. Dopravní situace v Českých Budějovicích je opravdu zoufalá. Dokázali byste tuhle velmi tížící záležitost většiny občanů ČB vyřešit ke spokojenosti většiny? Máte nějaké řešení?
pavel

Odpověď
Když dopravní situaci ve městě kdysi řešila odbornice na zahrady, nelze se divit, že z jednoho konce města na druhý projedeme ve špičce zhruba za hodinu. Situaci bohužel nezlepšil ani minulý náměstek pro dopravu, který zasadil na každý úsek retardér a semafor. Náš návrh na řešení? Průjezdnost města lze podstatně zlepšit tzv. zelenou vlnou - návazností funkce semaforu. Trikolora má ve svém programu výstavbu obchvatů měst a obcí. Nedivím se, že v tomto ohledu pokulhávají i České Budějovice. Vždyť náš současný radní pro dopravu pan Švec (STAN) si nedokázal vyřešit ani obchvat "svého" Lišova, kde dělá starostu.
22.9.2020 18:52:50

Otázka
Ahoj Ivano. Nabízel jsem Ti setkání a představení činnosti aktuální Jihočeské centrály cestovního ruchu. Místo toho stále dehonestuješ naši práci a srovnavas ji s amatérskými videi na tvém profilu, které mají jen minimální dosahy. Bojíš se setkání, protože víš, že bys musela uznat, že nejsme zbyteční?
Jaromír Polášek

Odpověď
Ahoj Jardo, pokud za dehonestování práce úředníků na jejichž činnost vynakládá Jihočeský kraj z našich daní 40 milionů korun ročně považuješ to, že jsem na to upozornila, tak jsi možná příliš přecitlivělý. Nikde jsem neřekla, že děláš svou práci špatně. Pouze mi přijde nelogické držet "odborníky" v cestovním ruchu, jak na krajském úřadě tak na centrále. Jako centrála se snažíte o propagaci cestovního ruchu, také například na sociálních sítích. Já a kolega Dalibor Uhlíř pouze ukazujeme veřejnosti, že tuto činnost lze dělat i nízkonákladově. Mimochodem, naše amatérská videa, jejichž cílem je propagovat konkrétní místa v jižních Čechách, jste začali před časem napodobovat. Trvám na tom, že k propagaci cestovního ruchu nepotřebujeme úředníky za miliony.
22.9.2020 18:50:34

Otázka
Z jakého důvodu podle Vás nemůžou rodinu tvořit dva muži a děti nebo dvě ženy a děti? Máte pocit, že Vaše "tradiční rodina" je zárukou fungování?
Markéta

Odpověď
Rodina jako instituce, jak jsem již řekla, má společenský rozměr. Byla již definována jako soužití muže, ženy a dětí. Pokud si budou chtít dva muži pořídit společně děti, nechť to v rámci této instituce učiní. Nebráníme jakémukoliv soužití osob stejného pohlaví a nejsou ani zakázány adopce osob ze strany těchto osob.
22.9.2020 18:48:39

Otázka
Dobry den, jak bude po financni strance resena stavba pripadneho aquaparku? Dale by me zajimalo, s kym by sla Trikolora do koalice. Dekuji
Zuza K.

Odpověď
Pozemek chceme nabídnout investorovi, který aquapark vybuduje. Do koalice půjdeme s tím, kdo nám pomůže prosadit náš program. Ten naleznete na webu kerleska.cz.
22.9.2020 14:19:06

Otázka
Proc vase deti chodí do skoly v Rakousku? Tam vam inkluze nevadi?
Alena Šedá

Odpověď
Moje děti chodí do školy v Českých Budějovicích. Jinak nechápu, co má inkluze společného s návštěvami vzdělávacích zařízení v zahraničí.
22.9.2020 14:17:52

Otázka
Zdravim, bydlím na Šumavě a vždy mě štvalo co se děje s našimi lesy - jaký máte postoj ke kůrovcové kalamitě a myslíte si, že se dají lesy ještě zachránit? děkuju
Petr Kraus

Odpověď
Jihočeský kraj se měl už dávno více snažit chránit lesy na svém území. Pokud to nedělají naši zástupci v parlamentu, musí právě kraj vyvíjet tlak na legislativní změny v této oblasti. To, že jsme si našel lesy nechali sežrat kůrovcem, byla chyba. Je hezké, že se nyní někteří politici snaží sázet stromky nové, ale ještě důležitější je pečovat o vzrostlé stromy. Z pozice Jihočeského kraje bude chtít Trikolora změnit tzv. zákon o bezzásahovosti.
22.9.2020 18:46:16

Otázka
Proč Trikolora podporuje skupiny typu Ortel? Přikláníte se i Vy k nacisticke retorice?
Jan Lachota

Odpověď
Nevím o tom, že by Trikolora podporoval Ortel. Pokud myslíte fotografii naší místopředsedkyně s jedním ze členů skupiny, tak byla pořízena po koncertu a neměla za cíl šířit jakoukoliv ideologii.
22.9.2020 14:14:23

Otázka
Dobrý den, paní Kerlesová, před pár dny vaši spolustraníci uctili v Železném Brodu památku Václava Havla tím, že si stoupli před místní Havlovo řeznictví a rozdávali balónky. Chápu, že vaše strana na sebe potřebuje upoutat pozornost jak se dá, ale tohle je dle mého trochu přes čáru. Nemyslíte?
Štěpán Dušek

Odpověď
Na to jsem již reagovala v jedné z předchozích odpovědí.
22.9.2020 14:11:23

Otázka
Chybí nám lidé řemeslně vyučení. A situace je stále horší a horší. Zabýváte se třeba také reformou katastrofálního stavu školství v tom smyslu, že je potřeba preferovat školy a třeba jim i pomáhat tak,aby opět produkovaly kvalitní vyučené lidi, kteří dokáží vytvářet hmatatelné hodnoty?
Petr NOvotný

Odpověď
Viz. odpověď na předchozí otázku. Když se podíváte na náš program pro oblast školství pro jihočeské krajské volby, na webu www.kerleska.cz, uvidíte naše návrhy. Chceme v dětech už od útlého věku pěstovat vztah k budoucím profesím formou mimoškolního vzdělávání a výchovy. Chceme dělat osvětu mezi rodiči, že perspektivní profesí není úředník, ale třeba instalatér a mnohé další.
22.9.2020 15:01:55

Otázka
Dobré odpoledne. Mám dotaz. Chybí nám kromě lékařského personálu a jiných lékařů i zubaři.Mnozí lidé nemají svého zubaře,což je realita.Věděla byste,jak z tohoto problému ven?Je to třeba v celé reorganizaci zdravotnictví?
Jindřich Hovorka

Odpověď
Problém nedostatku lékařů, zubařů i sester přikládáme na vrub špatnému systému vzdělávání. Co se týče zdravotních sester, studují zbytečně dlouho. Dřívější čtyřleté studium bylo dostačující. Medici mají zbytečně složitý systém postgraduálního vzdělávání. Trikolora dlouhodobě volá po zásadních změnách ve školství. Nejde jen o lékaře, ale například také o odborné technické profese.
22.9.2020 18:43:59

Otázka
Dobrý den, zajímalo by mě, jak chce Trikolora přispět z pozice kraje k řešení dostupnosti zdravotní péče v menších obcích? Konkrétně u nás v Třeboni, máme například rozstrkané lékaře na celkem šestnácti místech. Za zdravotními službami sem dojíždějí lidé ze širokého okolí a mnozí z nich prostředky hromadné dopravy. Mezi jednotlivými ordinacemi pak musí přecházet pěšky, mnohdy přes půl města. Občané již řadu let volají po vybudování nové polikliniky, kde by byli všichni lékaři na jednom místě, kde by bylo možné normálně zaparkovat, na rentgen by se nemuselo chodit jinam přes celé město a byl tam takový dostatek lékařů, že by tam nemusel pacient čekat na ošetření nebo vyšetření celé dopoledne. Bohužel ani minulé, ani současné vedení radnice nechce tento problém řešit, je pro ně důležitější rozvíjet lázně a podporovat růst cestovního ruchu, i přes to, že město pod náporem turistů v mnoha oblastech kolabuje a není již schopné další nárůst počtu turistů unést. Předem děkuji za uspokojivou odpověď.
Petr Chalupa

Odpověď
Kraj musí vnímat zdravotní péči v regionu jako celek. Pokud jde o o konkrétní obce a města, musí být v jejich zájmu vyčlenit prostory pro tyto účely. To, co uvádíte jako příklad, mi přijde nelogické z pozice třeboňské radnice.
22.9.2020 18:42:56

Otázka
Prosím, vysvětlete mi jestli opravdu něco jiného říkáte a něco jiného děláte. Jde mi o Skleníky a Akvapark, vaše témata. Na jednu stranu tvrdíte štíhlý stát a samosprávy, nadruhou stranu, pokud vás zvolíme, mají téct miliardy z erárního? (Projekty samotné jsou zajímavé, ale takto se to přece nedá dělat, pak jste úplně stejní jako jiní)
Markéta Pekárková

Odpověď
Do těchto projektů nebudem jako kraj nic investovat. Toho se ujme investor.
22.9.2020 14:00:30

Otázka
Dobrý den, v předvolebních diskusích hovoříte i o letišti v Plané u Českých Budějovic. Jaké záměry či plány má Trikolóra s tímto projektem, který stál daňové poplatníky již nemalé peníze? Děkuji.
Milan Marz

Odpověď
O letišti hovoříme jako o politicky zmařeném projektu, ve kterém byla utopena více než miliarda korun. Trikolora už nechce vyhodit další peníze do tohoto nefunkčního projektu. Chceme využít pozemky u letiště k takovým projektům, které budou přínosem pro obyvatele a negativně neovlivní život lidí v okolních obcí. Hovořili jsme například o aquaparku, nabízí se i další myšlenka v oblasti cestovního ruchu, například místo pro stání karavanů. Konkrétně cestování s karavanem se stává stále větším trendem. Proto je potřeba na něj reagovat.
22.9.2020 13:59:28

Otázka
Pan Klaus ml. tvrdí, že na vašich kandidátkách jsou samí profesoři, lékaři a podobní vzdělanci. Dívám se na JČ kandidátku a vidím tam víc motorkářů než lékařů. To je nějaká inspirace Nočními vlky? A ti lékaři jsou političtí cestovatel Zvěřina a Mraček. Dále chalupář, sportovci, nájemce hradu, včelař, rybářka, trenér bojových umění, ochrankář...
Jirka

Odpověď
Na kandidátce jihočeské Trikolory jsou nejen pedagogové, lékaři, ale také starostové, hasiči, myslivci, ale hlavně lidé, kteří nejsou odtrženi od reálného života. Politikem by neměl být profesionální úředník, ale člověk, který nese zodpovědnost za svou práci. V našem týmu jsou lidé, kteří se dobře doplňují a budou přínosem pro kraj.
22.9.2020 13:55:32

Otázka
Je podle vás reálné prosazovat dostavbu Jaderné elektrárny Temelín?
Dagmar Papežová

Odpověď
Ano, ale dokonce to vnímáme jako nutnost. V našich přírodních podmínkách je jaderná energetika jediným spolehlivým a zároveň čistým zdrojem energie. To, že jihočeští politici nebyli schopni dostavbu prosadit, považuji za jejich velké selhání. My jsme už založili spolek pro dostavbu, jehož cílem je dostavbu podpořit a zajistit subdodávky na stavbě jihočeským firmám.
22.9.2020 18:40:43

Otázka
Proč blokujete na FB "nepříjemné" účastníky diskuse pod vašimi statusy? Netvrďte, že blokujete jen sprosťáky nebo hulváty, vy se bojíte polemiky. Ve svém programu máte "právo na nemazání postů ze strany FB" ale sami děláte přesně totéž, proti čemu bojujete. Takhle se u nás chová už jen jedna fašistická strana. Cílíte na její voliče? Jste fašisté?
Ivan Jonák

Odpověď
Neblokuji žádné nepříjemné účastníky.
22.9.2020 13:50:02

Otázka
Nedávno byl pan Klaus ml. na rozhovoru v Prima CNN u paní Bastlové. Nepotřeboval by pan Klaus nějaký mediální trénink? Vždyť tam působil jako školák, nedokázal věrohodně odpovídat na otázky paní Bastlové, působil nerozhodně, nejistě, blekotavě. A přitom se jej paní Bastlová ptala na věci, které se daly očekávat a na které se dalo připravit. A nebo pan Klaus ml předpokládal, že to paní Bastlové nějak okecá? On se nepodíval na nějaké její předešlé rozhovory, aby viděl , co jej čeká? A vy jste mu to neporadila? Doufám, že se nesnížíte k tomu, abyste si tady na paní Bastlovou plivla podobně, jako většina diskutujících pod FB postem pana Klause ml. Ano, většina, protože ty, kteří by napsali kritický komentář, jste už dávno zablokovali.
Ivan Jonák

Odpověď
Václav Klaus je velmi učenlivý člověk, proto si jsem jistá, že mediální trénink určitě absolvoval.
22.9.2020 18:39:40

Otázka
Prosímvás, jak je to s těmi rajčaty od Temelína? Kolik se jich tam vypěstuje a bude na ně nějaká sleva pro nás, Jihočeši? A nebojíte se, že budou rádioaktivní? Kdo je konkrétně bude pěstovat, to jihočeský kraj založí na to nějaké JZD a nebo to bude přidružená výroba u jaderky? Kdo to zainvestuje a kde to tam postaví?
František Jiříček

Odpověď
Projekt vybudování skleníků u jaderné elektrárny Temelín je příkladem dalšího z našich konkrétních projektů. Chceme při tom využít potenciál, který nám Jihočeský kraj nabízí. Máme zde elektrárnu, která produkuje odpadní teplo. Máme zde vysoké školy s chytrými hlavami. A máme zde půdu. Z pozice Jihočeského kraje chceme iniciovat to, aby vysoké školy zpracovaly projekt na skleníky, kde by se na pozemcích společnosti ČEZ a obce Temelín pěstovala plodová zeleniny. To, jakým způsobem bude realizován, bude předmětem právě onoho projektu. Z něj by mělo vyplývat, jakým způsobem to bude nejvýhodnější. Myslíme si, že je zbytečné dovážet rajčata například z holandských skleníků, když je můžeme vypěstovat v jižních Čechách.
22.9.2020 13:48:23

Otázka
Máte ambice na post hejtmanky JČ kraje. Budete tedy řídit i jeho krizový štáb. Jakou máte představu o opatřeních ve stávající situaci, kdy se naší marketingové vládě rozbíhá druhá vlna Covid-19? Podle čeho byste se konkrétně rozhodovala, jaké parametry byste sledovala a jaká opatření byste realizovala? Jde mi o konkrétní data, tedy "když to, pak udělám to". Máte takovou konkrétní představu a nebo budete čekat, až co Babišův marketingový projekt rozhodne na základě facebookových a parlamentnělistových anket?
Jonáš Mulíček

Odpověď
Ač nejsem politik, tak už v první vlně covidu jsem s kolegy z jihočeské Trikolory krizi aktivně řešila. V době, kdy ani kraj, ani stát a ani nikdo jiný nedokázal zajistit ochranné roušky pro zaměstnance městských podniků, nemocnic, záchranářů, tým jihočeské Trikolory to dokázal a rozdal v době největší potřeby více než 60 tisíc roušek. Když jsme roušky rozdávali na českobudějovickém náměstí, tak na nás pan primátor poslal policii. Zdůvodnil to tím, že policie bude hlídat povinné rozestupy. Pokud bychom podle tohoto případu hodnotili schopnosti kandidátů jihočeské Trikolory do zastupitelstva, tak si myslím, že bychom v krizových situacích obstáli lépe než nynější politici. Ve věci covid by pro mě byl rozhodující počet nemocných, nikoliv nakažených a bezpříznakových. Co se týká nynějších kroků vlády, tak považuji řadu z nich za nelogické. Absurdní mi přijde například to, že roušku musíte mít při vstupu do restaurace, ale jakmile si sednete a konzumujete, tak ne. Nebo při akcích s více lidmi, když stojíte tak ano a když sedíte, tak ne.
22.9.2020 17:02:38

Otázka
Prý jste odbornice na marketing. Jak se vám líbí "humorné" posty pana Klause ml. typu "připomněli jsme si památku Václava Havla" s fotkou před řeznictvím Havel? Na jakou skupinu voličů tento typ humoru míří?
Marie

Odpověď
Já osobně nikoho záměrně neshazuji ani neurážím. Jsem zastáncem pozitivní kampaně. Ukazuje se totiž, že v naší společnosti je už tak dost nenávisti. Politici mají smiřovat, ukazovat správný směr a mít vizi, jak dosáhnout pozitivní nálady ve společnosti.
22.9.2020 13:45:19

Otázka
Diskutovával jsem na FB na profilech Trikolóry, V.Klause ml. i vašem. Na všech jste mě zablokovali, aniž bych použil urážky, vulgarity či lži. Proč se bojíte komentářů, které poukazují na vaše (Trikolóří i osobní) manipulace, polopravdy či lži či se ptají, jak chcete dosáhnout toho, co slibujete? Dokážete zde či na svých profilech zdůvodnit, proč jste mě zablokovali?
Tomáš Svoboda

Odpověď
Osobně blokuji pouze vulgární výpady a útoky. To, že člověk veřejně vystupuje na sociálních sítích, není důvodem pro to, aby ho ostatní uráželi. Bohužel je vidět, že řada útoků je záměrných a objednaných od jiných politických stran. Těm se říká tzv. trollové.
22.9.2020 13:32:19

Otázka
EU, včetně Česka, se shodla na sankčním seznamu vůči politikům Běloruska kvůli situaci v zemi, přičemž prezident Lukašenko zatím na seznamu nefiguruje. Měl by? Ptám se proto, že váš otec už v roce 2004 jako prezident poslal Lukašenkovi dopis, v němž jste zpochybnil regulérnost voleb už tehdy.
Borek Stavitel

Odpověď
Můj otec je v důchodu a býval řidič z povolání. A ujišťuji vás, že žádný dopis neposílal. :)
22.9.2020 17:00:57

Otázka
Jste pro inkluzi?
Karolina

Odpověď
Ne. Myslím si, že neprospívá ani jedné skupině, zdravým či handicapovaným dětem to, že jsou vzdělávány dle stejných pravidel a podmínek. Handicapované děti vyžadují speciální péči, která je časově náročnější. To zbytečně brzdí děti zdravé. Říkám to jako matka, ale i jako člověk, který o tomto osobně hovořil s pedagogy, kteří jsou z inkluze doslova nešťastní.
22.9.2020 13:44:23

Otázka
Podle webu Demagog.cz má pan Klaus mladší na svém kontě v médiích více lží než pravdivých informací. Nevadí vám to?
Patrik Majer

Odpověď
Nejsem si jistá, zda se jedná o relevantní zdroj informací.
22.9.2020 13:24:16

Otázka
Je pravdou, že se za umístění na kandidátce Trikolory platí?
Martin B.

Odpověď
Ne.
22.9.2020 13:23:16

Otázka
Čím vás přesvědčila Trikolora ke kandidatuře?
Jihočech

Odpověď
Líbí se mi program Trikolory, ale i lidé, kteří jsou jejími členy nebo příznivci. Většinou jde o lidi, kteří mají odvahu postavit se tendencím zbourat hlavní pilíře naší společnosti. Když jsem na vysoké škole studovala sociologii, mojí oblíbenou autorkou byla Hannah Anrendtová, která ve svých dílech upozorňovala na krizi ve společnosti a kultuře. Upozorňovala na to, že tyto tendence povedou ke zboření celé podstaty společnosti. Ač je to neoblíbené a média to mnohdy nechtějí slyšet, Trikolora je proti těmto liberálním trendům. Vše musí mít jasná pravidla a jejich porušování vede k anarchii.
22.9.2020 17:00:10

Otázka
Povíte svým voličům, jak byste chtěla zajistit pěstování rajčat u Temelína, když jde o soukromé pozemky? Je to stejně populistický blábol, jako aquapark u letiště... Tam je stejný problém.
Tibor

Odpověď
Nemáte pravdu, že jde o populistický blábol. Pokud budeme ve vedení kraje, dokážu vám to. Pozemky patří společnosti ČEZ a Temelín. Dle úvodních jednání s tím není problém. Co se týče aquaparku, tak se jedná o jeden z našich konkrétních návrhů, jak může užitečně spolupracovat kraj a soukromý investor. Vyčlenění krajského pozemku pro investora a využití projektu pro lidi je podle mě velmi dobrý nápad. A nejen mě pohledem, ale také pro všechny lidi, kteří nemohou využívat budějckou plovárnu, protože se často opravuje. To, že je to zajímavý nápad, potvrzují také další strany, které kandidují do krajského zastupitelstva a kteří se k našemu nápadu také hlásí.
22.9.2020 16:59:15

Otázka
Jaký (i bývalý) politik je Vaším vzorem a proč?
Karel Synek

Odpověď
Pokud budu čerpat z osobní zkušenosti, velmi si vážím senátora Tomáše Jirsy, který je symbolem ještě té staré ODS. Člověk, který se nebojí práce, když je potřeba, který podá ruku každému občanovi a který se vždy usmívá.
22.9.2020 16:58:04

Otázka
Působíte jako inteligentní dáma, nevadí vám kandidovat za populistického zbabělce, který když jde přijde "tvrdé na tvrdé", tak se jen vykrucuje a lže? Např.: https://manipulatori.cz/video-vaclav-klaus-mladsi-tvrdil-ze-jeho-matka-livia-klausova-byla-na-tchaj-wanu-pak-se-vykrucoval/?fbclid=IwAR37eBrRd9l7gGL8diKzFjvYo-L2tgQVqg98hNyirlU7G9BrY3ArKEvDmc8
Karel Hanych

Odpověď
Populista je podle mě Okamura nebo Babiš. Klaus mladší je politik, který se nebojí říct nahlas i nepopulární věci. Já osobně ale nekandiduji za Václava Klause, ale za Trikoloru, která má jasné priority. Hájit a podporovat pracující lidi, zabránit destrukci tradičních hodnot a z toho vyplývajícího chaosu ve společnosti a také návrat k zákonům přírody, nikoliv nelogickým výmyslům ekologických aktivistů.
22.9.2020 13:12:10

Otázka
Dobrý den, jakým způsobem přivedete k nám do regionu kvalitní lékaře, jak slibujete na svém webu? Co je to vaše "nouzové tlačítko", o kterém se taky zmiňujete? Děkuji a pěkný den. MZ
Matyáš Zoubek

Odpověď
To, že personální vyprahlost je problémem také jihočeských nemocnic dokazuje případ o němž jsem se dozvěděla v minulém týdnu a týká se táborské nemocnice. Tamní zaměstnanci už několik měsíců upozorňují na nedostatek personálu, který může negativně ovlivnit péči o pacienty. V otevřeném dopise hejtmance Stráské, který podepsalo 400 z nich, na tuto skutečnost upozornili. Kraj to ale nechal být a situaci neřeší. Jediný, kdo o situaci informoval veřejnost, jsem byla já. A pouze tak se celá situace dostala na veřejnost. Nevím, zda se podobně přistupuje k pracovníkům i v jiných nemocnicích. Pokud ano, tak mě zaráží, že v době covidu se kraj nebojí o to, že obyvatele jižních Čech nebude mít kdo léčit. Kvalitní lékaře k nám přilákáme tak, že dobře ohodnotíme a udržíme akreditovaná centra, díky kterým se lékaři mohou dál rozvíjet a nabídneme jim i další možné benefity. Třeba bydlení. Nouzové tlačítko je systém, který se instaluje do domácnosti seniorů, o které se nemá kdo starat. V případě, že se jim udělá například nevolno, toto tlačítko zmáčknout, což aktivuje záchrannou službu. Nouzové tlačítko je součástí našeho programu pro oblast sociální péče. Trikolora chce podpořit jeho rozšíření do maximálního počtu domácností, kde žije senior sám.
22.9.2020 13:08:46

Otázka
Ve svém programu chcete moderní policii, která vymáhá právo a pořádek bez výjimky. Jak taková moderní policie, podle Vás, bude vypadat?
Magdaléna Opatrná

Odpověď
Policie má chránit slušné lidi a udržovat pořádek. Stále více se ukazuje – dle informací z médií, že policejní systém není úplně čistý a bezposkvrny. Je potřeba s tím něco udělat.
22.9.2020 13:01:47

Otázka
Jste pro vystoupení z EU? Jak budete řešit otázku kvót nařízenou EU povinného přísunu uprchlíků do ČR?
Franta Trnka

Odpověď
Nejsme pro vystoupení z EU, ale dlouhodobě voláme po nadřazení českých zákonů nad zájmy ostatních členských států a jedinců, které je zastupují v orgánech EU. Dnešní EU je diametrálně odlišná od té, která byla na začátku a měla jasné cíle - podpořit obchod a cestování. Dnes se z toho stala přehlídka pseudoliberálních výmyslů a výkřiků, které nemají logiku.
22.9.2020 12:57:38

Otázka
Jste pro, aby páry stejného pohlaví mohly adoptovat děti?
Igor Sváček

Odpověď
Páry stejného pohlaví mohou adoptovat děti. Určitě je správné, když o adopci projeví zájem člověk, který chce pečovat o dítě.
22.9.2020 12:55:13

Otázka
Kdo financuje rozsáhlou celorepublikovou billboardovou kampaň Vašeho hnutí?
Ivan Snídal

Odpověď
Trikolora má dle zákona transparentní účet, kde je vidět každý sponzor. Naše hnutí financují lidé a příznivci doslova po stokorunách, ale najdou se i větší firmy, které jsou rády za to, že nějaká poltická strana brání zájmy normálních lidí. To už dnes totiž není příliš módní.
22.9.2020 13:01:46

Otázka
Váš předseda na sociálních sítích působí jako negramot, který uráží menšiny a každého, kdo se vymyká průměru, nebo spíš podprůměru. Jste s tím jako PR pracovnice v pohodě?
Karel Plíšek

Odpověď
Každý má svůj osobitý styl vystupování. Já upřednostňuji spíše pozitivní a slušnou komunikaci. Nicméně v řadě případů jsou lidé velmi vulgární. Na jejich urážky osobně neodpovídám.
22.9.2020 12:52:43

Otázka
Zajímalo by mě, co si představujete pod pojmem "tradiční rodina". Která z rodin pana Václava Klause ml. je ta nejtradičnější? Která je vzorem pro občany?
Jirka Buřič

Odpověď
Nevím, která z rodin je tradičnější podle Václava Klause mladšího, podle mne je to rodina kde je táta, máma a děti. Toto pojetí vychází z přírody a přírodních zákonů, myslím tím reprodukci. Rodina jako instituce má svůj smysl nejen oblasti reprodukce, ale zejména v ukotvení určitých pravidel hodnot a zásad.
22.9.2020 13:00:28

Předvolební chat s Ivanou Kerlesovou  |  Online chat  |  Drbna  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.