neděle 16. května 2021 Přemysl

KULTURNÍ TIPY: Lucie Bílá přijede odstartovat Vánoce a děti potěší Muzikál Lokomotiva Tomáš

V týdnu, který vyvrcholí čtvrtou adventní nedělí, se můžete těšit na spoustu adventních a vánočních koncertů, vystoupení na náměstí i lákadla v podobě Lucie Bílé, Nezmarů, Jana Budaře a Václava Postráneckého.

Úterý 13. prosince

České Budějovice

Ježíšek Superstar – Malé divadlo – 18:30
Proč slavíme Vánoce? Protože má Ježíšek narozky! Ježíškův narozeninový heavy-mejdan v doprovodu Jesus Christ Superband! Vánoční večírek, na kterém se voda mění ve víno, chodí po vodě a chodí po vodě proměněné ve víno.

Koledování na schodech – Jihočeské muzeum – 18:00
Přijďte si poslechnout tradiční koledy v podání souboru Úsvit. Netradiční zážitek na netradičním místě v adventním čase. 

Adventní koncert JU – Katedrála sv. Mikuláše – 19:00
Sváteční večer pro příznivce komorní hudby. V programu zazní skladby v podání souboru Michal Hromek Consort, mimo jiné úpravy staročeských rorátů a vánočních písní.

Koncert Swing Tria Avalon – Jihočeská vědecká knihovna – pobočka Lidická 1 – 19:00
Jakub Šafr, Martin Voříšek, Jan Kubeš uvádí hudbu 30. a 40. let.

Never Been 2 Jamaica – náměstí Přemysla Otakara II. – 19:00
Svůj styl nazývají „ukulele chillax“ nebo „rasta folk“ a pohybují se někde mezi folkem, reggae a popem.

Gospelové Vánoce 2016 – Dominikánský klášter s chrámem Obětování Panny Marie – 19:30
Danton D. Whitley & The Meryland Gospel Singers přijedou v prosinci vůbec poprvé do České republiky a navážou tak na dlouholetou tradici gospelových koncertů pořádaných agenturou Pragokoncert.

Středa 14. prosince

České Budějovice

Koncert Petra Branta – Kavárna Lanna – 17:00
Hudební recitál v podání umělce Petra Branta. Přijďte se zaposlouchat do podmanivých tónů a textů autora hudby k několika televizním dílům a u vánočního punče načerpat atmosféru blížících se Vánoc.

Budvarka - Vánoční koncert s dětským sborem – KD Vltava – 18:00
Tradiční Vánoční koncert jihočeské dechové hudby Budvarka se všemi sólisty Janou Mikulášovou, Dagmar Babánkovou, Pavlem Heidingerem a současně kapelníkem Ludvíkem Petrem, Vám zahrají koncert k poslechu i tanci.

Folk Team – DK Metropol – Malá scéna – 19:00
Skupina vznikla na přelomu let 1973 a 1974 nejprve jako duo Venclovský – Kopřiva. O rok později přibrali Tomáše Úlehlu, tím vznikla skupina Folk T (trio) a z tria se stal časem Folk Team. Inspirováni veličinami, jako byli Crosby, Stills, Nash & Young či B.Dylan začali reprezentovat intelektuální větev českého folku s nezaměnitelným hudebním rukopisem a expresivním vokálem Romana Venclovského.

Knězovy děti – Jihočeské divadlo – 19:00
Klesající porodnost nedá mladému a zapálenému knězi spát. Je to opravdu vůle boží nebo je naopak nejvyšší čas s tím něco udělat? Nápad přijde – a je geniální. Nových těhotenství přibývá. Z neznámého chorvatského ostrůvku se stává vyhledávané místo. Stoupá zájem médií i bezdětných párů. Že by zázrak?

Když se zhasne – Divadlo U Kapličky – 19:00
M. Doleželová – R. Vencl: Vánoční večírek na Manhattanu, nebo swingersparty? Mrazivá komedie, která polechtá vaše bránice. Režie: Jan Štěch.

Zpívání v dešti – DK Metropol – 19:00
Od chvíle, kdy se na stříbrném plátně objevil americký stejnojmenný filmový muzikál režiséra a tanečníka Gene Kellyho, uplyne zanedlouho už 65 let. Podobně jako u pozdějšího filmového – i divadelního – evergreenu Někdo to rád horké, tvůrci „Zpívání“ děj zasadili do zlatých dvacátých.

Nezmaři - Vánoční koncert s Jihočeskou filharmonií – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 19:00
Koncert Nezmarů s Jihočeskou filharmonií diriguje Jan Talich.

VIVAT SHAKESPEARE! – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Ateliér 3D Jihočeského divadla, Gymnázium Česká a Česko-anglické gymnázium zvou na malý shakespearovský festival VIVAT SHAKESPEARE!

Čtvrtek 15. prosince

České Budějovice

Frankenstein – Malé divadlo – 10:00
Horor pro děti i dospělé o šíleném vědci Viktoru Frankensteinovi, který chtěl stvořit umělého člověka. Inscenace s živým klavírním doprovodem, živým operním zpěvem, živou baletkou a loutkou v nadživotní velikosti. Inscenace vzniká za spolupráce Malého divadla, opery, baletu a orchestru Jihočeského divadla.

Venkovská dudácká muzika Bedrník – náměstí Přemysla Otakara II. – 16:30
Venkovská dudácká muzika Bedrník byla založena v roce 2008, ale více méně fungovala již dlouho předtím, pouze pod jiným názvem. Tito muzikanti doprovázeli tanečníky folklorního souboru Soumrak ze Zaluží u Českého Krumlova.

Jihočeští trubači – náměstí Přemysla Otakara II. – 18:00
Spolek, který vzniknul v roce 2009. sdružuje trubače, kteří chtějí společně koncertovat na ceremoniálech, slavnostech i mysliveckých akcích.

Zavolejte Jeevese – Jihočeské divadlo – 19:00
Nedostižný a originální sluha Jeeves inspiroval Zdeňka Jirotku při psaní Saturnina. Jeeves, stejně jako Saturnin, má zvládnout vše – milostné eskapády svého mladého pána Bertieho, tajné obchodní transakce jeho obávaného strýce lorda Worplesdona, nástrahy žárlivého strážníka i šílené nápady mladého pána Edwina, nadšeného shromažďovatele dobrých skutků, který jako by panu Miloušovi ze Saturnina z oka vypadl.

Pátek 16. prosince

České Budějovice

Frankenstein – Malé divadlo – 10:00
Horor pro děti i dospělé o šíleném vědci Viktoru Frankensteinovi, který chtěl stvořit umělého člověka. Inscenace s živým klavírním doprovodem, živým operním zpěvem, živou baletkou a loutkou v nadživotní velikosti. Inscenace vzniká za spolupráce Malého divadla, opery, baletu a orchestru Jihočeského divadla.

Lokomotiva Tomáš a přátelé v cirkuse – Budvar aréna – 17:30
Muzikál Lokomotiva Tomáš odtajnil obsazení: Zahrají si v něm Jitka Asterová, Václav Knop, Marika Šoposká, Ivana Korolová a řada dalších známých tváří. Návštěvníci této velkolepé muzikálové show se mohou těšit na scénu plnou pohyblivých vlaků, pestré kostýmy, působivou hudbu a v neposlední řadě na známé české herce a herečky, kteří Tomáše a jeho přátele ztvární.

Adventní koncert duchovní hudby – Bella Musica – Kostel sv. Jana Křtitele a sv. Prokopa – 18:00
Adventní koncert duchovní hudby ženského komorního sboru Bella Musica.

Koncert DPS Carmína – DK Metropol – Divadelní sál – 18:00
Tradiční vánoční koncert českobudějovického pěveckého sboru Carmína, ve kterém vystoupí 250 členů sboru, tedy dětí z různých budějovických základních, středních a vysokých škol.

Perfect days – Jihočeské divadlo – 19:00
Biologické hodiny tikají. Chce dítě a je ochotná pro to udělat všechno!

Oni – River music club – 20:00
Oni je českobudějovická kapela hrající alternative-rock, tři hlasy, nakřáplé kytary a dech, k tomu silné texty.

Jan Budař a Eliščin band – náměstí Přemysla Otakara II. – 20:00
Šansonové myšlení o ženách i mužích aneb – jedinečný vnitřní svět Jana Budaře.

Nahy & Bagr + hosté: Veka, LeDva – koncert – Horká Vana – 20:00
Členové Václav Hruška, Vojtěch Hrdlička, Jan Korbel – partička hrající originální písně novohradského všeuměla Václava Nahyho Hrušky. Doprovází Vojta Bagr Hrdlička na basu a Johan Korbi Korbel na ságo.

Toxymoron XL w. Forbidden Society – Hanzall's B-Day – klub K2 – 21:00
Forbidden Society rozbije Ká dvojku! Ano, je to tak, českobudějovický rodák Jindra Brejcha vystupující po klubech a festivalech od Japonska až po Kolumbii konečně našel volný termín ve svém nabitém kalendáři a vrací se na místo činu. Jen málokomu na české drum&bassové scéně se podařilo to, co jemu.

Sobota 17. prosince

České Budějovice

Ježíšek Superstar – Malé divadlo – 10:00, 15:00
Proč slavíme Vánoce? Protože má Ježíšek narozky! Ježíškův narozeninový heavy-mejdan v doprovodu Jesus Christ Superband! Vánoční večírek, na kterém se voda mění ve víno, chodí po vodě a chodí po vodě proměněné ve víno.

Schola Gregoriana Pragensis – Adventus Domini – Dominikánský klášter s chrámem Obětování Panny Marie – 15:00
Adventní mariánská mše v českých chrámech 15. – 16. století.

DPS Jitřenka – DK Metropol – Divadelní sál – 17:00
Tradiční vánoční koncert DPS Jitřenky, ve kterém uslyšíte skladby nejen starých mistrů, ale i soudobých skladatelů.

Putování za betlémskou hvězdou – Kostel Církve adventistů sedmého dne – 17:30
Vánoční koncert s duchovním slovem.

Hodiny – náměstí Přemysla Otakara II. – 18:00
Na české hudební scéně se objevuje další nováček. Pětice pražských muzikantů si říká Hodiny a podle zasvěcených má velkou budoucnost.

Shakespeare v Hollywoodu – Jihočeské divadlo – 19:00
Shakespearův Sen noci svatojánské jako hollywoodský trhák? Slavný režisér Max Reinhardt tvrdí, že ano, je to ale Evropan a o americkém byznysu neví nic. Bratři Warnerovi si rvou vlasy. Kvůli lásce jednoho z nich k filmové hvězdičce toužící po umění, může firma Warner’s Brothers přijít na buben.

YZO Empire + Hasan – River music club – 20:00
Párty YZO Empire: Logic (YZO) x Jimmy Dickson (YZO) x Nik Tendo – Ze dna x Origami Tour + Dj Konex / Decky + Hasan – „Oceán Show“. Předskokani: Still Dreamin (Weissace, Casher, Btnfrsh, Dj Airoboy)

Ragga Fucking Jungle vol.17 / Hundread (Raggajungle.cz) – Komiks Kluc – 21:00
Hundread (Raggajungle.cz / Saigon Project), FLiNT (Ragga F. Jungle), Ladia Rasta (Ragga F. Jungle).

Neděle 18. prosince

České Budějovice

Jan Drda: Zapomenutý čert – Divadlo U Kapličky – 15:00
Pohádka o zapomenutém starém čertovi, který nechce zpět do pekla, neboť tam nemá kamarády a pořád se tam jenom křičí… a smrdí to tam. Režie: Jiří Havlín.

Ježíšek Superstar – Malé divadlo – 17:00
Proč slavíme Vánoce? Protože má Ježíšek narozky! Ježíškův narozeninový heavy-mejdan v doprovodu Jesus Christ Superband! Vánoční večírek, na kterém se voda mění ve víno, chodí po vodě a chodí po vodě proměněné ve víno.

Jihočeská filharmonie – Vánoční koncert – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 17:00, 20:00
Zpěv: Kateřina Falcníková, Kristýna Fílová, dirigent: Jan Talich, pěvecké sbory: Canzonetta, Vox novus, sbormistryně: Petra Nová. Benjamin Britten: A Ceremony of Carols, op. 28, Ambrož Čopi: Missa Brevis, Jiří Ignác Linek: Sinfonia pastoralis, Jiří Laburda: Koledy.

Advent s baletem – Jihočeské divadlo – 18:00
U příležitosti poslední adventní neděle uvádíme baletní večer ve spolupráci baletní školičky, souboru baletu Jihočeského divadla a Bohemia Baletu, souboru Taneční konzervatoře hlavního města Prahy.

Bonsai č. 3 – náměstí Přemysla Otakara II. – 18:30
Bonsai č. 3 je českobudějovická kapela hrající folk-acoustic, neboli čistý folk s violoncellem.

Bílé Vánoce Lucie Bílé – Sportovní hala Stromovka – 19:00
Nejpopulárnější česká zpěvačka Lucie Bílá tradičně před Vánoci objíždí Českou republiku se svým turné Bílé Vánoce. Letošní rok je pro zpěvačku navíc jedinečný v tom, že oslavila padesáté narozeniny. Repertoár těchto koncertů je přizpůsoben právě adventnímu období a zazní mimo jiné písně z multiplatinového vánočního alba BÍLÉ VÁNOCE Lucie Bílé. Lucii Bílou doprovodí i letos kapela Petra Maláska, pěvecký sbor a svátečním slovem koncerty uvede římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik. Hostem koncertu bude zpěvák Jan Toužimský.

Václav Postránecký: Úsměvné vánoční povídání – DK Metropol – Malá scéna – 19:00
Celovečerní pořad předního českého herce a režiséra Václava Postráneckého přináší zábavné vyprávění o zážitcích z divadelního zákulisí. A že má pan Postránecký na co vzpomínat – herectví se věnoval ochotnicky již od svého dětství, byl členem Dismanova rozhlasového dětského souboru, jako dítě si zahrál i v několika starších českých filmech. V divadle působí od počátku 60. let 20. století a setkal se s velikány českého divadla a filmu, mimo jiné s Vladimírem Menšíkem. Divadelní atmosféru navodí svým poutavým povídáním Jak se dělá divadlo a přihodí nezapomenutelné příběhy z natáčení filmů a seriálů.

Pondělí 19. prosince

České Budějovice

Ježíšek Superstar – Malé divadlo – 10:00
Proč slavíme Vánoce? Protože má Ježíšek narozky! Ježíškův narozeninový heavy-mejdan v doprovodu Jesus Christ Superband! Vánoční večírek, na kterém se voda mění ve víno, chodí po vodě a chodí po vodě proměněné ve víno.

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.