pátek 18. září 2020 Kryštof

Volejbalisté musí proti Ústí nad Labem pořádně zabrat

Čtyři porážky v řadě. Taková je aktuální bilance volejbalistů Jihostroje před 7. kolem Uniqa extraligy. S cílem zlomit nepříznivou sérii přivítají před domácím publikem v sobotu hráče SK Volejbal Ústí nad Labem. Tým, který z venkovního prostředí zatím nepřivezl ani bod.

Na jihu Čech přišly první herní problémy poměrně brzo a celkem nevhod. Jihostroj se ligovou tabulkou propadl na čtvrté místo, ztráta na vedoucí a neporažený VK Dukla Liberec narostla na šest bodů. A jeden z klíčových duelů Ligy mistrů na taraflexu v rakouském Innsbrucku taktéž nevyšel. Po šestasedmdesáti minutách bylo jasno a do Budějc se jelo s pochmurnou náladou.

Opakovaly se chyby z utkání proti Ostravě, Jihočeši ale neměli den především na příjmu, od kterého se veškerá hra odvíjí. I tak se jim povedlo držet krok s Innsbruckem v prvních dvou setech. Ten třetí už domácí zcela jasně opanovali.

„Soupeř vyhrál zaslouženě, protože byl lepší ve všech činnostech. Zásadní rozdíl byl na útoku. My jsme měli problém s příjmem a z toho se trochu odvíjela nahrávka. Přestože jsme z těch těžkých balonů občas zariskovali, tak jsme z nich možná ještě byli trochu úspěšní, ale celkově jsme na útoku zásadně prohráli,“ popisoval zásadní příčiny prohry trenér Jan Svoboda. Pozitivním na tom všem tak může být jenom fakt, že Petr Michálek naskočil po zranění do hry. Úplně fit však ještě není a sám o tom po zápase mluvil.

Ústí nad Labem přivítalo v posledním kole na své palubovce nováčka extraligy - VK Karlovarsko. Domácí nesehráli nijak špatné utkání, za zkušenější sestavou protivníka ale přece jen o něco málo zaostávali. V závěru dokonce měli ve svých rukou několik setbolů, jenže využít se je nepovedlo a hosté si na západ Čech odvezli další tři body. Pro Ústecké to znamenalo teprve první porážku před svými fanoušky.

„Začali jsme zbytečně zabrzděně. Od druhého setu jsme se postupně zlepšili, i přesto byl soupeř lepší především v obraně v poli. Třetí set rozhodlo až pár chyb v koncovce. A také, že jsme nedokázali ubránit Mihajloviče,“ hodnotil porážku kouč Jan Malina.

Jeho výběr nemá přehnané ambice, a tak současné deváté místo je v rámci možností týmu přijatelné. Ústí nad Labem by rádo uhájilo příslušnost v nejvyšší soutěži a popřípadě atakovalo pozice zajišťující play-off.

Sobotní utkání, které začíná tradičně v 18 hodin, budou řídit rozhodčí Gall a Pecháček. Pro diváky, kteří nemohou přijít podpořit volejbalisty Jihostroje do Sportovní haly a pomoct zlomit černou sérii, je opět připraven přímý přenos na stránkách tvcom.cz.

Soutěž o vstupenky

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát čtyři vstupenky, které si mezi sebe rozdělí čtyři čtenáři rovným dílem. Každý tedy dostane po jednom lupenu. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do sobotního poledne následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Zápas Jihostroje v Innsbrucku trval 76 minut. Správně je tedy možnost C.

Po jedné volné vstupence na dnešní utkání vyhráli čtenáři Eva Filipová, Vlastimil Mertl a Dagmar Pouzarová. Blahopřejeme!

Štítky volejbal, VK Jihostroj České Budějovice, SK Volejbal Ústí nad Labem, Uniqa extraliga, 8. kolo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.