čtvrtek 20. února 2020 Oldřich

Měli nás dobře přečtené, řekl po prohře Motoru Karel Plášil

Ve druhém utkání čtvrtfinále play off Jihočeši nestačili na slezský Havířov a série se vyrovnala. Nic s tím ani přes enormní snahu neudělal Karel Plášil. Bek, který měl z hráčů Motoru největší ice time a zároveň vyslal na Ondřeje Bláhu nejvíce střel. Jak si vysvětluje včerejší prohru?

Jak si vysvětlujete, že jste nezískali druhý bod v sérii?
Začalo to už v pátek. Myslím si, že to bylo stejné utkání jenom s tím rozdílem, že jsme se dokázali gólově prosadit. Ve druhém zápase jsme neměli skoro nic. Měli jsme plno ztrát, souboje jsme nevyhrávali. Nedařilo se nám zhola nic.

V úvodu zápasu vás nepovzbudila ani páteční výhra a vedení v sérii?
Měli nás dobře přečtené. Jejich beci dobře rozehrávali, nás naopak vysoko vytahovali. Gólman chytal dobře a ještě jim pomáhal i v práci s hokejkou. Měli prostor na přechod do útočného pásma.

Mohla rozhodnout už první branka, která je s AZetem vždy hodně důležitá?
V první třetině jsme měli přesilovky a je třeba je využívat. V zápase jsme jich hráli šest a netrefili se ani jednou. To se nemůže stávat, o to více v play off.

V první třetině jste se dostal k několika slibným střeleckým pokusům. Který vás zpětně mrzí nejvíce?
Štvou mě obě větší šance, které jsem měl. Byly to situace, ze kterých se musím trefovat. Měl jsem to proměnit a mohlo být vše jinak.

Co lze očekávat od venkovních duelů?
Doufám, že nám pauze prospěje, musíme změnit plno věcí a ve všem přidat. Takhle hrát zkrátka nejde. Od každého hráče je povinnost, aby hrál obětavě.

Autoři | Foto Pavel Kacerovský | Zdroj hcmotor.cz

Štítky rozhovory, Karel Plášil, Motor

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.