sobota 30. května 2020 Ferdinand

Baví mě, když jsou kluci na tom plégu, svěřil se po vítězství nad Vsetínem Martin Beránek

Možná svůj nejlepší zápas odehrál v dosavadním průběhu play-off ve třetím utkání proti Vsetínu Martin Beránek. Po ledě doslova létal, dokázal si vytvořit řadu střeleckých pokusů. Jeho hlavní přínos ale tkvěl v tom, že nevypustil ani jeden ze soubojů, neustále dotíral na protihráče a nenechal jim chvilku klidu a také rozdal pár pěkně tvrdých hitů. To vše navíc stále v pouhých 17 letech.

Martine, jaké byly hlavní příčiny toho, že jste dokázali Vsetín už potřetí porazit?
Bylo to v naší úpornosti, bojovnosti a kondici. Dnes jsme dokázali podat opět výtečnej týmovej výkon, gólman to zase zavřel a utkání se nám podařilo ubojovat.

Vsetín byl v úvodu utkání možná trochu aktivnější. Vy jste tam poté vyprodukoval pár tvrdých hitů a od té chvíle jste jako tým převzali iniciativu. Myslíte, že právě ta vaše aktivní a tvrdá hra mohla vyhecovat tým k lepšímu výkonu? 
Já doufám, že ano. Snažím se o to každý zápas rozdat tam pár těch hitů. Dneska jsme ale hráli dobře všichni a zaslouženě jsme vyhráli.

Trenér od vás takovou hru vyžaduje, nebo je to vyloženě váš oblíbený styl hry?
Od trenéra mám takové pokyny, ale je to i můj styl hry. Vyžívám se v tom a zároveň mě to i baví, když jsou ti kluci na tom plégu.

V první třetině proběhla potyčka mezi vámi a vsetínským Tomášem Pitule. Mohl byste přiblížit, o co v ní šlo?
Martin Heřman ho tam dohrál u mantinelu. On chvíli ležel na zemi a potom přijel do souboje, kde jsem byl s Milanem Dančišinem a začal mi tam dávat krosčeky. Pak tam mezi námi proběhla výměna nějakých narážek a urážek, ale to k tomu hokeji patří. Jinak proti sobě nic nemáme.

Zítra můžete sérii ukončit. Jak nastoupit do zápasu, abyste mohli slavit úspěch? 
Stejně jako dnes. Jít do toho naplno, srážet se a dávat góly. To je nejdůležitější.

Autoři | Foto hcmotor.cz

Štítky rozhovor, hokej, Martin Beránek

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.