pátek 21. února 2020 Lenka

Den s Budějckou Drbnou: AdventStar se stala kapela Marathon!

Ve středu 17. prosince se na náměstí Přemysla Otakara II. uskuteční Den s Budějckou Drbnou, který bude patřit začínajícím kapelám. Na pódiu se kromě čtyř mladých formací, jež soutěžily o titul AdventStar, představí také nová skupina The Greens společně s Barunkou Sedláčkovou.

O tom, kdo v polovině příštího pracovního týdne zahraje před radnicí v rámci programu letošního Budějovického adventu, rozhodli v uplynulých dvou týdnech sami čtenáři Budějcké Drbny.

Registrovaní uživatelé hlasovali pro 22 kapel. Každý mohl svému favoritovi dát pouze jeden hlas, dohromady pak všichni účastníci obdrželi velmi slušný počet 1634 hlasů.

Přestože před začátkem soutěže Budějcká Drbna avizovala, že možnost koncertovat na náměstí dostanou tři kapely, s ohledem na konečné výsledky nakonec dá možnost i čtvrté v pořadí. Ta od ní nedostane divokou kartu, jak se dneska moderně říká, nýbrž exkluzivní Vánoční kartu.

Českokrumlovská skupina Element totiž společně s medailisty utekla všem ostatním takzvaně o parník, když získala 192 hlasů, a tak Den s Budějckou Drbnou odstartuje 17. prosince v 16 hodin rock and rollový koncert téhle partičky mladíků z podzámčí.

Než se na pódiu usadí další muzikanti, návštěvníkům srdce jihočeské metropole zahraje nová budějcká formace The Greens písničku Vánoční pusa, kterou natočila i jako videoklip pro talentovanou budějckou výtvarnici Barunku Sedláčkovou. Dvanáctiletá dívenka, která trpí neuropatií a kreslí unikátním stylem zvaným pusopis, převezme šek na částku vybranou od dobrovolných dárců.

Hned poté hrábnou do strun třetí nejúspěšnější muzikanti v úvodním ročníku soutěže AdventStar - kaplická formace Just. „V našem repertoáru máme od rockových vypalovaček, přes písně nasáklé reggae až po popové ploužáky,“ říká o sobě kapela, jež od čtenářů dostala 277 hlasů.

Přibližně v šest večer odstartuje koncert hudební skupiny ze Soběslavi. Pop-punkový Náhodný Výběr, působící na scéně asi dva roky, se při hlasování do soutěže těšil velké oblibě a na stříbrnou příčku ho vyneslo úctyhodných 351 fanoušků.

Vrcholem večera bude vystoupení absolutních vítězů a držitelů historicky prvního titulu AdventStar. Do Budějc přijede z Dolního Bukovska zahrát kapela Marathon. „Hrajeme takový melodický punk-rock, spíše rock. Máme vlastní i převzaté písně. Zahrát na náměstí by pro nás byla obrovská příležitost a šance, jak se ukázat mezi více lidmi,“ napsali Marathoni do své vizitky. A ono se jim to skutečně splní! Díky čtyřem stovkám hlasů neměli v silné konkurenci soupeře. Jejich chvíle nastane kolem 19. hodiny.

Tak nezapomeňte - středa 17. prosince 2014 bude Dnem s Budějckou Drbnou!

Konečné výsledky soutěže AdventStar 2014

1. Marathon (400 hlasů), 2. Náhodný Výběr (351), 3. Just (277), 4. Element (192), 5. PPB - Prášek proti Blbosti (73), 6. Fabián Berka (60), 7. Naked Professors (43), 8. Hudba na svatbu (42), 9. Brutální jahoda (31), 10. Bags (28), 11. Láďa Baďa Latka (23), 12. Highstreet Hooligans (20), 13. Wane Sick (18), 14. Czech It (15), Phoenix in Fire (15), 16. Vymazáno z archivu (10), 17. FROM (8), 18. Vision (7), When It Rains (7), 20. Lucky Brew (6), 21. TGI - Trio Grazy Improvejzy (5), 22. High Five (3).

Štítky AdventStar, Budějovický advent, Den s Budějckou Drbnou, Marathon, Náhodný Výběr, Just, Element, The Greens, Barunka Sedláčková

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.