pondělí 20. ledna 2020 Ilona

Strakoničtí kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po podvodníkovi, který připravil lidi už o téměř tři miliony korun

Policisté hledají šestadvacetiletého Filipa Diviše ze Strakonic. Hledají i oběti jeho podvodů, kterým slíbil auto a vybral od nich zálohu. Podvedení ale neviděli dosud ani automobil, ani peníze. Podvodník způsobil škodu už téměř tři miliony korun a je možné, že v této trestné činnosti pokračuje. Policie proto žádá o spolupráci a pomoc i širokou veřejnost.

Hledaný Filip Dviš ze Strakonic se od roku 2015 do loňska nejméně v šesti případech dopustil na území Strakonicka a Českobudějovicka trestného činu podvodu. „Pod záminkou koupě či zajištění koupě osobních vozidel od zájemců vybíral finanční hotovost v různých částkách, kdy se celková škoda vyšplhala na téměř tři miliony korun. Po oznámení poškozených vyhlásili kriminalisté, ve spolupráci s Okresním státním zastupitelství v Českých Budějovicích, na uvedeného muže souhlas se zadržením," upřesnil informace policejní mluvčí Milan Bajcura

Šestadvacetiletý Filip Diviš ze Strakonic je 175 centimetrů vysoký, má střední postavu, čelní pleš s bočními skráněmi hnědé barvy, šedomodré oči. Oblečení není v současné době známo.

Jak se podařilo zjistit Filip Diviš v několika případech vycestoval do zahraničí, kde určitou dobu pobýval. Pak se vrátil zpět do České republiky. V současné době není znám jeho pobyt a je možné, že ve své trestné činnosti pokračuje.

„Proto žádáme o zveřejnění pátrání a pokud se někdo stal obětí jeho protiprávního jednání, ať nás kontaktuje na Územním odboru Strakonice, Služba kriminální policie a vyšetřování, Oddělení hospodářské kriminality, Plánkova 629, Strakonice, telefon 974 237 340, případně na lince tísňového volání 158," žádá o spolupráci mluvčí policie.

Autoři | Foto Koláž Budějcké Drbny a Policie ČR

Štítky krimi, kriminalista, pátrání, podvodník, auto, koupě, peníze, Strakonice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.