neděle 4. prosince 2022 Barbora

Muž bez řidičáku ujížděl strážníkům, nakonec utekl a v autě nechal kamarádku

Strážníci v Budějcích řešili dnes ráno muže, který se jim snažil ujet. Vjel do slepé ulice na Pražském předměstí a z místa utekl. V autě nechal spolujezdkyni, ke které se o pár minut později vrátil a přiznal se, že má zákaz řízení.

Pořádnou ranní rozcvičku si dal dvaatřicetiletý muž, který usedl za volant i když měl zákaz řízení. Když viděl hlídku městské policie, na nic nečekal, a začal jí ujíždět. „Přímo před strážníky vyjel z garáží obchodního centra řidič osobního automobilu Volkswagen, který nerespektoval přikázaný směr jízdy a zatočil na druhou stranu, než měl. Strážníci se pokusili řidiče auta zastavit. Ten ale šlápl na plyn a pokusil se ujet,“ popsal tiskový mluvčí strážníků David Štýfal.

Pastí se pro něj stala slepá ulice ve Skuherského. Z auta nakonec utekl. Ve spěchu si ale neuvědomil, že v autě není sám. Na sedadle spolujezdce zůstala sedět kamarádka řidiče. „Po chvíli se k vozidlu vrátil a policistům se přiznal, že důvodem útěku byl zákaz řízení. O řidičské oprávnění přišel v nedávné době kvůli řízení pod vlivem omamných a psychotropních látek,“ dodal Štýfal

Foto mpolicie.c-budejovice.cz

Štítky České Budějovice, strážníci, zákaz řízení

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.