sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Cizinecká policie se zaměřila na nelegální pracovní síly. Cizinci na černo pracovali na D3 a na stavbách

Cizinecká policie se v červnu zaměřila na nelegální pracovníky z ciziny. Policisté zahájili 31 správních řízení o vyhoštění – z toho 30 jich bylo zahájeno z důvodu zaměstnání bez platného povolení a za jeden pobyt bez víza. Vydali dvacet rozhodnutí o správním vyhoštění, z toho 19 z důvodu zaměstnání bez platného povolení a jeden za pobyt bez víza.

Jedním z míst, kde hlídka kontrolu provedla, byla dálnice D3. Na místě bylo zkontrolováno 5 cizinců. Ti sice předložili cestovní pasy s biometrickými údaji, ale žádné povolení k zaměstnání, které by je opravňovalo k výkonu pracovní činnosti na území České republiky. S cizinci bylo zahájeno správní řízení ve věci správního vyhoštění.

Dalším kontrolovaným místem byl bývalý hraniční přechod v Dolním Dvořišti. Tam policisté objevili muže, na kterého byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody a Evropský zatýkací rozkaz. „Osobu od rakouských justičních orgánů převzala hlídka cizinecké policie, která ho následně eskortovala do vazební věznice v Českých Budějovicích,“ uvedl tiskový mluvčí policie Milan Bajcura. 

Hlídka provedla kontrolu i při rekonstrukci domova mládeže na Českobudějovicku. Jeden z cizinců se prokázal padělaným občanským průkazem. „Policisté s mužem zahájili zkrácené přípravné řízení ve věci přečinu Padělání a pozměnění veřejné listiny, dále mu bylo vydáno rozhodnutí o správním vyhoštění a byl zajištěn do Zařízení pro zajištění cizinců do Bělé – Jezové,“ popsal Bajcura, který dodal, že další dva cizinci nepředložili potřebná povolení k zaměstnání a překročil dobu povoleného pobytu na území našeho státu. S cizinci bylo zahájeno správní řízení o správním vyhoštění.

Foto Jan Luxík

Štítky cizinci, povolení, práce, pobyt, cizinecká policie

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.