úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Namol opilá žena si ustlala v areálu školy, nadýchala přes čtyři promile

Strážníci městské policie vyjížděli včera k silně opilé ženě z Jindřichohradecka. Ta si ustala v areálu střední školy na Rudolfovské třídě. Žena nebyla schopna stát na vlastních nohou. Přivolaní záchranáři ji proto odvezli na záchytku.

Hlídka do areálu střední školy vyjížděla včera krátce po třetí hodině odpolední. Jak strážníci na místě zjistili, žena nebyla schopna stát na vlastních nohou. Velký problém jí dělalo i samotné mluvení.

„I přesto se strážníkům podařilo u ženy provést orientační dechovou zkouškou na alkohol s alarmujícím výsledkem 4,08 promile. Ti proto na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. V sanitním voze potom ženu doprovodili k pobytu na záchytku,“ uvedla tisková mluvčí strážníků Věra Školková.

Žena ale není pro městskou policii neznámou firmou. V podobném případě se s ní už před několika lety strážníci setkali. „Žena tenkrát po nemálo sklenkách alkoholu s sebou přibrala i své několikaměsíční dítě v kočárku. Nejen že její pouť skončila opět na záchytce, ale případ navíc skončil v rukou pracovnic z oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu,“ dodala mluvčí. 

Foto Jan Luxík

Štítky alkohol, žena, městská policie, České Budějovice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.