čtvrtek 21. listopadu 2019 Albert

Šestnáctiletá dívka se opila do němoty, nemohla ani chodit

Strážníci městské policie vyjížděli v sobotu k dívce, která ležela na chodníku v Krajinské ulici. Podle oznamovatelky dýchala, ale nebylo možné ji probudit. Strážníci si na místo přivolali posádku zdravotnické záchranné služby, která si dívku převzala do další péče.

Hlídka do Krajinské ulice vyjížděla v sobotu krátce před půl třetí ráno. Oznamovatelka uvedla, že dívka leží na chodníku v podloubí. Dýchala, ale nebylo možné jí probudit.

„Strážníkům se dívku po několik minutách podařilo probrat. Byla dezorientovaná, nebyla schopna samostatného pohybu a velice špatně artikulovala. Na první pohled bylo zjevné, že byla pod vlivem alkoholu. Dívka se strážníkům pokoušela namluvit, že je jí osmnáct let. Datum narození uvedený v občanském průkazu však ukazoval něco jiného. Dívce bylo teprve šestnáct,“ uvedl tiskový mluvčí městské policie David Štýfal.

Hlídka se u dívky pokoušela provést dechovou zkoušku. Ani po několikátém opakovaní zkoušky nebyl test proveden správně a hodnotu alkoholu v dechu se na místě zjistit nepodařilo.

„Strážníci si na místo přivolali zdravotníky, kteří si dívku převzali do další péče. Událost bude předána jako podnět k dalšímu šetření na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu,“ dodal mluvčí. 

Foto Jan Luxík

Štítky alkohol, nemocnice, městská policie, dívka, České Budějovice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.