úterý 25. února 2020 Liliana

Dvojice mužů vykrádala trezory, zloději způsobili škodu za čtyři miliony korun

Táborští kriminalisté objasnili několik krádeží vloupáním do různých firemních objektů a provozoven. Šetřením se jim podařilo zjistit, že se jedná o dva muže, kteří se specializovali na vykrádání trezorů. Dvojice kradla nejen na Táborsku, ale i jinde, a to nejen v Jihočeském kraji, ale i v krajích Středočeském, Královéhradeckém a v Praze. Škoda byla odhadnuta na bezmála čtyři miliony korun.

K loupežím mělo docházet od ledna letošního roku. Zatím bylo dvojici prokázáno 23 případů. „Pachatelé kradli nejen na Táborsku, ale i jinde, a to nejen v Jihočeském kraji, ale i v krajích Středočeském, Královéhradeckém a v Praze. Pachatelé se maskovali a na krádeže byli vždy důkladně připraveni. Vedle použití různých prostředků, jak se do trezoru dostat, dokázali v mnoha případech obejít či zničit jejich zabezpečení,“ popsal tiskový mluvčí policie Miroslav Doubek, který dodal, že oba pachatele se podařilo zadržet v závěru minulého měsíce, a to bezprostředně po spáchání dalšího, respektive jejich posledního skutku.

Jednomu z pachatelů pak kriminalisté navíc prokázali i krádež vloupáním do trezoru firmy v jednom z jihočeských měst z roku 2006. Způsobená škoda byla tehdy odhadnuta na souhrnnou částku bezmála dva a půl milionu korun. Kriminalisté na případu dále pracují.

Oba muži jsou nyní ve vazbě. V případě prokázání viny jim hrozí vězení v délce až osmi let. 

Foto Michael Daněk

Štítky krádež, police, Táborsko, objasnění, trezor

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.