pondělí 9. prosince 2019 Vratislav

Policisté zachránili muže, který chtěl skočit do přehrady

Policisté z Týna nad Vltavou včera večer vyjížděli k muži, který chtěl spáchat sebevraždu skokem do přehrady. Hlídka v posledním okamžiku muže strhla od zábradlí zpět na zem. Muž se ale nechtěl svého úmyslu lehce vzdát. Praporčík Zdeněk Vařák a praporčík Miloš Pour muži nakonec nasadili pouta a předali do péče záchranářů.

K sedmatřicetiletému muži, který se rozhodl ukončit svůj život, vyjížděli policisté včera večer k hrázi přehrady Hněvkovice. O svém rozhodnutí informoval rodinu, která se obrátila na policii.

„Když se policisté přiblížili k přehradě, majáky vypnuli a snažili se co nejrychleji a zároveň co nejméně nápadně přiblížit k mostu. Když na most najížděli všimli si, že velmi těsně u zábradlí stojí dotyčný muž. Proto se s autem začali k muži přibližovat, snažili se, aby o nich nevěděl. Když už byli na jeho úrovni, otevřel praporčík Vařák dveře u spolujezdce. Toho si však muž všiml a rychle přehodil pravou nohu přes zábradlí. Policista věděl, že jde o vteřiny, velmi rychle proto zareagoval, vyskočil z auta, silně muže uchopil za límec a levou ruku a strhl ho ze zábradlí dozadu na silnici. Muž se však policistovi bránil, snažil se mu vytrhnout a přitom křičel, že chce svůj život ukončit, že chce skočit dolů. Praporčík Pour kolegovi přispěchal na pomoc a společně muže položili na zem. Následně mu přiložili služební pouta. Až poté se muž zklidnil. Na místo poté přijela také zdravotnická záchranná služba, která si muže převzala. Při této události nebyl naštěstí nikdo zraněn,“ popsala tisková mluvčí policie Štěpánka Schwarzová

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo13 čtenářů

Foto pcr.cz

Štítky sebevrah, policie, Českobudějovicko, záchrana

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.