sobota 19. září 2020 Zita

Dva cizinci násilím natlačili seniora do auta, ukradli mu 1 500 korun. Kriminalisté je dopadli za dva dny

Dva dny stačily jindřichohradeckým kriminalistům k dopadení dvou cizinců, kteří minulý týden v pondělí okradli v Kardašově Řečici seniora. Nejprve ho požádali, aby jim ukázal směr na Třeboň. Pak mu nabídli ke koupi různé balíčky s věcmi, přičemž jeden z podezřelých neváhal a z okénka auta strčil tyto balíčky do nákupní tašky seniora, kterou držel v ruce. Celá situace vyvrcholila násilným natlačením seniora do jejich auta, kde ho okradli.

K události došlo minulý týden v pondělí kolem čtvrt na devět ráno na náměstí Jaromíra Hrubého před restaurací Plzeňská pivnice. Dva cizinci ve věku osmnáct a dvaadvacet let se nejprve seniora zeptali na cestu do Třeboně. Během toho už mu do nákupní tašky strkali různé balíčky s věcmi.

„Za ně po něm požadovali peníze, kdy jim senior dobrovolně ze své peněženky dal 300 korun. Muži z auta ale chtěli více peněz, což jim poškozený odmítl vydat a odešel z místa směrem domů. Podezřelí muži jeli v autě pomalu za ním. Seniora sledovali, ve vhodném okamžiku zastavili a zatlačili ho na zadní sedadla auta. Tam k němu přisedl jeden ze spolupachatelů a zabránil mu tak vystoupit ven. Řidič vzal z jeho nákupní tašky seniorovu  peněženku, ze které ukradl celkem 1 500 korun,“ popsala tisková mluvčí policie Hana Millerová.

Seniora pak pustili z auta s tím, že si má jít domů pro další peníze. Poškozený muž z místa odešel, schoval se za nedaleký dům a následně ze svého bytu zavolal policii. Kriminalisté po autě vyhlásili pátrání.

Minulý týden ve středu se jim podařilo dopadnout muže, kteří v autě byli a převezli je do policejních cel. Policejní komisařka ještě v ten den vyhotovila usnesení o zahájení trestního stíhání pro zločin loupeže ve spolupachatelství.

Policejní komisařka o den později podala podnět k návrhu na vzetí obou obviněných do vazby. „Státní zástupce udělil policejnímu orgánu příkaz k propuštění obviněných ze zadržení a oba byli propuštěni. Trestní stíhání je vedeno na svobodě. V případě soudem uznané viny jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ dodala mluvčí. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky kádež, senior, policie, Jindřichohradecko, soud

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.