neděle 17. ledna 2021 Drahoslav

VIDEO: Sobotní rvačku na Motoru řeší policie, jeden muž skončil v bezvědomí

Českobudějovičtí policisté řeší sobotní konflikt, který se stal na hokejovém utkání Motoru s Prostějovem. Na internetu už několik dní koluje video, kde se mezi zuřící fanoušky vrhla najatá security služba. Jedni zastávají názor, že ostraha jednala neadekvátně. Druhá strana má názor opačný a zákrok hájí.

Ke konfliktu mezi fanoušky Prostějova a ochrankou došlo během sobotního zápasu hokejové Chance ligy v Budějcích. Konflikt měla vyvolat skupina fanoušků z Budějc (Brigade Gauners Young blood). Po zásahu security služby skončil jeden muž v bezvědomí.

K incidentu se za Motor vyjádřil marketingový a PR ředitel Tomáš Kučera. „Společnost, která pro Motor zajišťuje tyto služby, je jedna z nejprofesionálněji vedených. Veškerou akci koordinovala s policií a rozhodně nikdo ze security nereaguje na pouhé provokace. Ani v tomto případě to tak nebylo. Ostatně, vše je zaznamenáno na kamerách, které sledují tato místa v aréně, a policie, která po zásahu zajistila několik fanoušků, tak může adekvátnost zásahu sama vyhodnotit,“ uvedl.

S tím ale někteří nesouhlasí. „Ta společnost zaměstnává bezmozky, co jen čekají na okamžik, jak se pod záminkou „ochrany“ porvat a někoho pořádně sundat! Jestli security nedokážou ignorovat primitivní provokace hloupých fanoušků a místo toho je jdou mlátit hlava nehlava, tak se vracíme někam k zákroku bezpečnostních složek z Národní třídy a to vůbec nepřeháním. Měli by jste zaměstnat profesionály, ne security, kteří si před hokejem něco šňupnou a těší se na sebemenší záminku, jak někoho seřezat,“ napsal fanoušek David na webu klubu.

Případem se už také zabývá policie. „Sobotní událost řeší policisté z obvodního oddělení. Prověřují a vyhodnocují záznamy z kamer,“ uvedla tisková mluvčí policie Štěpánka Schwarzová

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto hooligans.cz

Štítky Motor, hokej, Prostějov, policie, rvačka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.