úterý 25. února 2020 Liliana

Ukradl dvě kabelky, z platebních karet chtěl vybírat hotovost. Po pachateli pátrá policie

Hned dvě ukradené dámské kabelky s doklady a pokusy o výběry z platebních karet má na svědomí muž, po které pátrají budějčtí policisté. K incidentu mělo dojít v polovině listopadu. Způsobená škoda byla vyčíslena na několik desítek tisíc korun.

Neznámý pachatel měl podle policie 19. listopadu v jednom z hypermarketů v Českých Budějovicích ukrást z nákupního košíku dámskou koženkovou kabelku s osobními věcmi a finanční hotovostí včetně platební karty.

„Ještě v ten samý den s odcizenou platební kartou provedl několik neoprávněných bankovních transakcí a pokusů o ně. Svým jednáním tak způsobil škodu předběžně stanovenou na bezmála 28 tisíc korun a pokusil se způsobit krádeží škodu ve výši 145 tisíc korun,“ popsala případ policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Tím ale jeho řádění neskončilo. O pár hodin později měl v jiném supermarketu znovu ukrást dámskou kabelku s finanční hotovostí a platební kartou. Z té chtěl z bankomatu vybrat 20 tisíc korun. 

Z kamerového systému v prodejně se policistům podařilo zajistit fotografii pachatele, kterým má být muž v tmavé bundě s kapucí a kožichem. Doprovázet ho měla ještě žena.  

„Policisté žádají širokou veřejnost o spolupráci při zjištění totožnosti obou těchto osob. Pokud je poznáváte nebo jste si všimli muže s rouškou, který mohl například nasedat do osobního vozidla, volejte, prosím, policisty na telefonní číslo 974 226 720 nebo na tísňovou linku 158. Děkujeme,“ dodala mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Koláž Budějcké Drbny a Policie ČR

Štítky krimi, policie, zloděj, pátrání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.