pondělí 21. září 2020 Matouš

Oslavu narozenin ukončila rána dřevěnou násadou do hlavy

Malicherný problém na oslavě narozenin v Nové Bystřici skončil těžkým zraněním hlavy. Aktérem celého konfliktu byl podnapilý muž, který skoro 50 centimetrovou dřevěnou násadou udeřil do hlavy sedícího muže. Agresorovi hrozí až deset let za mřížemi.

Ke konfliktu došlo 7. prosince loňského roku před půlnocí v Nové Bystřici. „Do jednoho z bytů byl na oslavu narozenin pozván muž, který po předchozím malicherném konfliktu přistoupil k jinému muži, který v té době seděl na židli v kuchyni bytu. Útočník se napřáhl a poškozeného měl silně udeřit přinesenou dřevěnou násadou o délce 49 centimetrů do hlavy,“ uvedla tisková mluvčí policie Hana Millerová.

Napadený muž byl s těžkým zraněním hlavy převezen k ošetření do nemocnice v Hradci. Po sedmi dnech hospitalizace byl propuštěn do domácího léčení. Policejní komisařka včera vyhotovila usnesení o zahájení trestního stíhání podezřelého muže pro zločin těžkého ublížení na zdraví a přečin výtržnictví. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky napadení, násilí, kriminalisté, Jindřichohradecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.