sobota 28. března 2020 Soňa

Agresor napadl v Suchém Vrbném strážníka, skončil v poutech

Strážníci městské policie řešili včera agresora, který před prodejnou potravin na Suchovrbenském náměstí popíjel alkohol. Vyostření přestupku nakonec skončilo zraněním strážníka.

Ke konfliktu došlo včera v půl páté odpoledne v Suchém Vrbném. Před prodejnou potravin seděli dva muži, kteří popíjeli alkohol. To ale obecně závazná vyhláška města zakazuje. V době řešení přestupku se začal jeden z mužů chovat agresivně a křičet na strážníky. Na místo byla proto přivolána další hlídka. 

„Agresor se proti jednomu ze strážníků rozběhl a rukama ho udeřil do hrudníku. V dalším napadání mu strážníci museli zabránit použitím donucovacích prostředků a nasazením služebních pout. Pětadvacetiletý společník dotyčného muže se mezitím rozhodl, že svému kamarádovi pomůže, a na strážníky se rozeběhl také,“ uvedla tisková mluvčí strážníků Věra Školková, která dodala, že ani druhého muže pouta neminula.

Na místo mezitím zamířili i zdravotníci, kteří jedenatřicetiletého agresora za doprovodu strážníků převezli do českobudějovické nemocnice. Druhý z mužů se mezitím rozhodl se strážníky spolupracovat. Poté, co mu byla pouta sejmuta, byl s poučením o dalším postupu z místa propuštěn. 

Strážník si z incidentu „odnesl“ zranění prstu na pravé ruce. Dalším šetřením celého případu se budou zabývat policisté. Agresor se teď bude zpovídat z přečinu násilí proti úřední osobě. V případě prokázání viny hrozí agresivnímu muži trest odnětí svobody až do výše čtyř let. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky napadení, České Budějovice, policie, městská policie, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.