pondělí 30. března 2020 Arnošt

Cizinec skoro tři roky prodával pervitin. Vydělal si přes 150 tisíc korun a hrozí mu až pět let za mřížemi

Kriminalisté z Jindřichohradecka dopadli dealera, který si vydělával prodejem pervitinu. Nelegálním obchodováním se živil od července roku 2017 a přišel si přibližně na 150 tisíc korun. Muž je nyní trestně stíhán na svobodě. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let nebo peněžitý trest.

Cizinec pervitin prodával v hotelu v Českých Velenicích, ale i jinde ve městě, a to minimálně v 300 případech. „Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s policisty z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí a Třeboň muže zadrželi v úterý nad ránem a v jeho bytě provedli domovní prohlídku. Následně ho převezli do policejní cely,“ uvedla tisková mluvčí policie Hana Millerová.

Policejní komisař ještě v úterý vypracoval usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami, které podezřelému cizinci předal. Obviněný muž byl ve středu ale ze zadržení propuštěn. „Cizinec je nyní kriminalisty trestně stíhán na svobodě. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest,“ dodala mluvčí. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky drogy, prodej, policie, Jihočeský kraj, pervitin, vězení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.