středa 8. dubna 2020 Ema

Žena vyrazila na rande do Rakouska, hrozí jí pokuta až 20 tisíc

Čtyřiadvacetiletá žena si nedělala hlavu s nařízením a opatřením vlády a vyrazila na rande do obce v Rakousku u hraničního přechodu v Českých Velenicích. Při jejím návratu ji ale zastavili vojáci a zavolali policisty. Ženě byla nařízena karanténa. Ani ta ji ale netrápila. Policisté tuto ženu totiž načapali znovu po půlnoci ve svém autě. Teď jí hrozí pokuta až ve výši 20 tisíc korun.

Vojáci ženu zastavili ve středu po poledni. Mladá žena se jim svěřila, že byla na návštěvě u svého přítele za hranicemi. Vojáci na místo okamžitě přivolali hlídku policistů. „Ta tak ihned zalarmovala lékaře, který rozhodl o její čtrnáctidenní karanténě. Tímto však příběh zdaleka neskončil. Slečnu totiž policisté kontrolovali znovu krátce po půlnoci při jízdě v autě. Nařízenou karanténu se ji tedy dodržovat nechtělo. Z jejího obláčku lásky se snad probere u správního řízení, kde jí za její lehkovážnost hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí policie Lenka Krausová

Policisté proto znovu apelují na širokou veřejnost, aby dodržovala veškerá nařízení související s aktuální situací v České republice. „Neztěžujte už tak náročnou práci všech příslušníků složek IZS lehkovážností a nezodpovědností. Společnými silami proti onemocnění můžeme bojovat. V tomto boji však potřebujeme i zodpovědné jedince,“ dodala mluvčí. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo19 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky koronavir, policie, karanténa, porušení, pokuta

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.