pondělí 25. května 2020 Viola

Na jihočeských silnicích se v posledních dnech závodilo, policisté zadrželi pět řidičů

Pět řidičů si v posledních dnech spletlo jihočeské silnice se závodní dráhou. Dopravní policisté během pátečního dne zastavili tři závodníky, kteří se v úseku, kde je povolená rychlost 90 kilometrů v hodině, hnali „stopadesátkou“. K této trojici se včera připojili další dva řidiči. Ti ze svých aut dostali na devadesátce rychlost 160 kilometrů v hodině.

Protáhnout svá auta se v pátek rozhodli hned tři řidiči. Prvního hříšníka zastavili dopravní policisté dopoledne na hlavní silnici z Písku do Budějc. Druhého o hodinu později v opačném směru. Poslední závodník využil k rychlé jízdě silnici v úseku Budějce směr Kamenný Újezd. „U všech řidičů se jednalo o jízdu v rychlosti kolem 150 kilometrů v hodině,“ uvedla tisková mluvčí policie Lenka Krausová

K této povedené trojici řidičů se včera připojili další dva závodníci. Hlídka jednoho z nich zastavila v úseku Protivín – Selibov. V druhém případě se pak hnal řidič na Jindřichohradecku po silnici v katastru obce Mláka. Oběma byla v úseku, kde je devadesátka, naměřena rychlost 160 kilometrů v hodině. 

Všem hrozí ve správním řízení pokuta do výše 10 tisíc korun a zákaz řízení aut v délce šesti měsíců až jednoho roku.

„Znovu apelujeme na řidiče, aby dodržovali předpisy a pravidla související s provozem na našich silnicích. Nepleťte si silnice se závodním okruhem a neohrožujte ostatní účastníky silničního provozu,“ dodala mluvčí. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo11 čtenářů

Foto Redakce

Štítky policie, rychlá jízda, Jihočeský kraj, pokuta, zákaz řízení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.