sobota 15. srpna 2020 Hana

Během nouzového stavu nakradl věci za půl milionu korun, čeká ho vyšší trest

V policejní cele skončil osmatřicetiletý muž, který během nouzového stavu kradl jako straka. Jeho „rajónem“ bylo Písecko a Prachaticko. Dvakrát se vloupal do rodinného domu, ale kradl i během návštěvy u svých známých. Celková škoda je přes půl milionu korun. Zloděj teď bude muset počítat s mnohem vyšším trestem.

Muž řádil od začátku dubna. V jedné z obcí na Písecku se vloupal do domu, kde ukradl pamětní mince i s certifikáty pravosti v hodnotě více jak 470 tisíc korun. O měsíc později se ale vloupal na další pozemek rodinného domu na Písecku. Tam vzal dvě dětské motorky za 35 tisíc korun. 

V červnu se pak zloděj přesunul na Prachaticko. Z bytu, kam byl pozvaný na návštěvu, si odnesl 20 tisíc korun. Zlodějskou štaci zakončil v Budějcích, kde se vloupal do auta, ze kterého si vzal sto korun. 

Policisté ale muže ve středu zadrželi. „Kriminalisté ho viní ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a krádeže. Trestnou činnost páchal i v době vyhlášeného nouzového stavu, a tak musí počítat s vyšší trestní sazbou. Ve věci podají podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby,“ uvedla tisková mluvčí policie Lenka Krausová

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky zloděj, policie, Písecko, Prachaticko, soud, vězení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.