sobota 15. srpna 2020 Hana

U Hluboké se srazil osobák s vlakem. Nehodu nepřežila osmačtyřicetiletá žena

, aktualizováno 5. července 2020, 21:32

U Hluboké nad Vltavou došlo krátce po půl sedmé k tragické dopravní nehodě. Na železničním přejezdu se srazilo osobní auto s vlakem. Nehodu nepřežila osmačtyřicetiletá žena, která auto řídila. Podle policie nejspíš přehlédla zvukové a světelné znamení na přejezdu. Nikdo další nebyl při nehodě zraněn.

K nehodě došlo pár minut po půl sedmé večer nedaleko Hluboké nad Vltavou u rybníku Bezdrev. Při nehodě zemřela osmačtyřicetiletá žena, která řídila osobní auto. „Podle zjištěných informací vyjížděla žena z polní cesty," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Podle policie jela řidička od Bezdrevské bašty směrem k zoologické zahradě.

„Žena pravděpodobně přehlédla výstražné a zvukové zařízení železničního přejezdu P 1133 bez závor a vjela na přejezd v době, kdy přijížděla rychlíková vlaková souprava České Budějovice – Plzeň. Strojvůdce použil rychlobrzdu, ale střetu již nemohl zabránit a přední částí lokomotivy narazil do pravé části vozidla, které bylo odraženo o několik desítek metrů,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura. 

Na místě zasahovalo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. „Ve vlaku jela zhruba stovka osob. Nikdo další nebyl zraněn," dodala Matějů. Pro cestující ve vlaku byla zajištěna náhradní doprava. 

U nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Provoz na trati byl podle Českých drah obnoven kolem deváté hodiny večer.

Čtete také:

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo19 čtenářů

Foto Adéla Cinklová

Štítky tragická nehoda, vlak, úmrtí, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.