sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Při nehodě sanitky zemřela dnes ráno převážená pacientka

Krátce před půl osmou ráno došlo dnes mezi Chlumem a Volary k dopravní nehodě vozidla zdravotní služby, při které zemřela převážená starší pacientka. Muž, který jel s ní, byl s lehkými zraněními převezen do prachatické nemocnice. Příčiny nehody jsou v šetření.

K nehodě došlo krátce před půl osmou ráno mezi obcemi Chlum a Volary. Podle prvních informací šlo o nehodu sanitního vozidla Dopravní zdravotní služby vezoucí dva pacienty. Na místo byly proto vyslány tři posádky záchranářů. „Při příjezdu na místo nalezli záchranáři ve vozidle dopravní sanitky zaklíněné dva pacienty. Čtyřiaosmdesátiletá žena bohužel nejevila známky života, utrpěla závažná poranění hlavy neslučitelná se životem a zasahující lékař tak mohl pouze konstatovat její smrt,“ uvedla mluvčí záchranářů Petra Kafková.

Druhý převážený pacient utrpěl lehká poranění horní končetiny a trupu. Po ošetření byl převezen na úrazové oddělení prachatické nemocnice. „Řidič vozidla vyvázl bez fyzických zranění. Záchranáři ho s těžkou posttraumatickou stresovou reakcí převezli do téže nemocnice,“ dodala Kafková.

Ještě předtím byl řidič podroben dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která byla negativní. „Přesné příčiny a okolnosti havárie jsou předmětem dalšího šetření prachatických policistů,“ uvedla mluvčí policie Lenka Krausová.

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky krimi, nehoda, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.