úterý 26. ledna 2021 Zora

V třeboňském pivovaru hořelo. Škoda je za 100 tisíc

V třeboňském pivovaru hořela v pondělí ráno trafostanice. I přesto, že se hasičům podařilo dostat plameny během půl hodiny pod kontrolu, škoda se vyšplhala na 100 tisíc korun. Proč začalo hořet zatím není jasné.

Informaci o požáru dostali hasiči v pondělí kolem čtvrt na devět ráno. „Do pivovaru vyjeli osádky cisteren profesionálních hasičů z třeboňské stanice a dobrovolných hasičů obce Třeboň - Branná. Hasiči okamižtě zahájili průzkum. Na silně zkouřenou trafostanici nasadili přetlakový ventilátor,“ popsala mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Hasiči zjistili, že v pivovaru hoří hlavní přívodní kabel a odpojovač. Během hodiny se podařilo plameny úplně uhasit. „Škoda se vyšplhala na 100 tisíc korun. Co bylo příčinou vzniku požáru je v tuto chvíli v šetření,“ dodala mluvčí.

Únik čpavku

V polovině října řešili hasiči v pivovaru únik čpavku. Kvůli havárii muselo být evakuováno 18 lidí. „Na místo byly vyslány profesionální jednotky z Třeboně a Českých Budějovic a jednotky dobrovolných hasičů Třeboň Branná a Lomnice nad Lužnicí. Na místo vyjela chemická laboratoř HZS Jihočeského kraje z Českých Budějovic, celkem zasahovalo sedm kusů techniky a přes 20 hasičů,“ uvedl tehdy mluvčí hasičů Vratislav Malý.

Ohodnoť článek

Foto hzsjc.cz

Štítky požár, hasiči, pivovar, Třeboň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.