pátek 24. září 2021 Jaromír

Vlak u Nedabyle srazil auto. Jedna osoba nehodu nepřežila

Během úterý došlo na jihu Čech ke dvěma vážným nehodám na železnicích. V obou případech se srazilo osobní auto s projíždějícím vlakem. Druhá nehoda, ke které došlo u Nedabyle na Českobudějovicku, byla bohužel tragická.

K první nehodě došlo po deváté hodině ráno na Písecku u obce Okrouhlá. Osobní auto BMW 520 se srazilo na železničním přejezdu s vlakem, který jel z Tábora do Písku. „Osobní vozidlo bylo vlakem vlečeno bezmála 200 metrů. Řidič vozidla, který cestoval ve voze sám, utrpěl těžká zranění a byl po vyproštění převezen do nemocnice. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Způsobená škoda se pohybuje kolem 300 000 korun,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Tragická nehoda na Českobudějovicku

K druhé nehodě, která bohužel skončila tragicky, došlo po třetí hodině odpoledne u Nedabyle na Českobudějovicku. „Řidička vozidla značky Ford C-Max vjela na železniční přejezd přímo před projíždějící vlak. Motorové vozidlo bylo srážkou značně zdemolováno,“ popsal mluvčí.

V autě cestovali tři lidé. Jeden z nich náraz bohužel nepřežil. „Druhá zraněná osoba byla s lehkými až středně těžkými zraněními v oblasti hlavy a hrudníku transportována do traumacentra českobudějovické nemocnice. Třetímu účastníkovi nehody byla poskytnuta neodkladná přednemocniční resuscitační péče a v kritickém stavu byl transportován do českobudějovické nemocnice,“ uvedla mluvčí zdravotnické záchranné služby Zuzana Fajtlová.

Ve vlaku cestovalo zhruba 15 cestujících. Nikdo další neutrpěl žádná zranění. Oba přejezdy jsou podle Matznera vybaveny zvukovým i světelným výstražným zařízením. Jeho funkčnost i přesný průběh obou nehod budou vyšetřovat dopravní policisté společně s kriminalisty. 

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky krimi, nehoda, policie, vlak

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.